• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
BOZOK’TA SINAV HEYECANI

BOZOK’TA SINAV HEYECANI

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, pandemi döneminin artık bir gerekliliği olan uzaktan eğitimin Üniversite tarafından en iyi şekilde yönetilmeye çalışıldığını belirterek, “Öğrencilerimizi mağdur etmeden, en iyi ve en sağlıklı şekilde final sınavlarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesinde 2020-2021 Güz Dönemi Final Sınavlarını ilişkin online istişare toplantısı yapıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığında, Dekan/Müdür, Dekan Yardımcıları/Müdür Yardımcıları ve Bölüm Başkanlarının katıldığı toplantıda güz döneminde çevrimiçi gerçekleştirilecek final sınavlarının usul ve esaslarına ilişkin görüş ve öneriler paylaşıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, pandemi döneminin artık bir gerekliliği olan uzaktan eğitimin Üniversite tarafından en iyi şekilde yönetilmeye çalışıldığını, bu süreçte de adaletli, şartlarına riayet ederek sağlıklı bir ölçme değerlendirme üzerinde çalışmaya devam edildiğini dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yine öğrenciyi mağdur etmeden, en iyi ve en sağlıklı şekilde final sınavlarının nasıl yapılabileceği konusunda istişare yapmak üzere toplantının tertip edildiğini ifade ederek, “Uzem yetkililerinin yapacakları sunum sonrası, tüm yönetici arkadaşların tekliflerini ve tavsiyelerini alacağız, ortak aklı işleterek, buradan çıkacak karar ile final sınavları hakkında önümüzdeki günlerde Üniversite olarak kararımızı açıklamış olacağız” dedi.

Üniversitenin Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü (UZEM) Dr. Öğr. Üyesi Can Meşe ise, salgın sürecinde öğrencilerin bilgiye erişimini, iletişim ve etkileşimi kolaylaştıran fiziksel ve teknolojik  bir ortam oluşturduklarını dile getirerek, güz dönemi final sınavlarını da bu hassasiyetle başarılı şekilde noktalamak istediklerini aktardı.

Dr. Öğr. Üyesi Can Meşe’nin final sınavlarına ilişkin yaptığı sunumun ardından görüşlerin paylaşımı ile toplantı sona erdi.

14.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM