• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZOK’TAN BİR BAŞARI DAHA

BOZOK’TAN BİR BAŞARI DAHA

“Yozgat Bozok Üniversitesi Times Higher Education Asya Üniversite Sıralamasında Büyük Başarı Elde Etti”

Yozgat Bozok Üniversitesi, 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen Times Higher Education Asya Üniversite Sıralamalarında büyük bir başarı elde etti. Üniversite, öğrenciler, akademisyenler, üniversite liderleri, endüstri ve hükümetler tarafından güvenilen 13 performans göstergesi kullanılarak yapılan dikkatli değerlendirme sonucunda 501-600 aralığına girmeyi başardı.

Times Higher Education Asya Üniversite Sıralamalarında performans göstergeleri öğretim, araştırma, alıntılar/atıflar, uluslararası görünüm ve sektör gelirleri olmak üzere beş alanda gruplandırılıyor. Yozgat Bozok Üniversitesi, bu göstergelerin değerlendirildiği sıralamada yer alarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye’den 61 üniversitenin bu sıralamaya girmeyi başardığı ve 19 üniversitenin ise raportör olarak görev aldığı bilgisine yer verildi. Yozgat Bozok Üniversitesi ise 501-600 aralığında yer alarak Acıbadem, Akdeniz, Ankara, Bolu Abant İzzet Baysal, Kütahya Dumlupınar, Ege, Erzincan Binali Yıldırım, Eskişehir Osmangazi, Gaziantep, İstanbul Medipol, Kırıkkale, Marmara, Ondokuz Mayıs, Süleyman Demirel, Tokat Gaziosmanpaşa, Van Yüzüncü Yıl ve Yeditepe Üniversitesi gibi önemli üniversitelerle birlikte yer aldı.

Üniversitenin bu başarısıyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ bir açıklama yaparak, ciddi bir emek ve gayretle yürütülen çalışmaların meyvelerini her alanda gördüklerini ifade etti. Karadağ, üniversitenin kısa sürede büyük mesafe kat ettiğini ve marka bir üniversite olma yolunda kararlılıkla ilerlediğini vurguladı. Ayrıca, başarı grafiğinin her geçen gün yükselmesinde emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarını tebrik etti.

Karadağ, beş alanda değerlendirmeye tabi tutulan üniversitenin yakaladığı bu büyük başarı, kısa zamanda aldığı büyük mesafeyi de göstermekte ve “Kararlılıkla, Başarıya” mottosuyla başarı grafiğinin her geçen gün yükselmesi ve marka bir üniversite olması yolunda emin adımlarla yürüdüğüne işaret etti.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Times Higher Education Asya Üniversite Sıralamalarında elde ettiği bu önemli başarı, üniversitenin uluslararası alanda tanınan ve saygı duyulan bir konuma geldiğini gösteriyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM