• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
BU DA BOĞAZLIYAN’IN KANALI

BU DA BOĞAZLIYAN’IN KANALI

Boğazlıyan’ın Tozluyurt Deresi Islah Edildi.

İlçemizde göreve geldiği günden itibaren ilçe için gecesini gündüzüne katan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin kronik sorunu olan ve iki mahalle yolu ile Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede bulunan Devlet Su İşleri’ne ait üstü açık taşkın sulama kanalının ıslahı, Ankara’da Bakanlık nezdinde sürdürdüğü ikili diyalogla çözen Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a nasip oldu.

İlçemizin kronik sorunu olan ve Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede bulunan, dere yatağındaki kötü koku saçan atık sular kontrol altına alındı.

Çevre sakinlerinin de kötü koku nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadığı Tozluyurt Deresi’nde kapalı kanal ile bir yandan çevreye diğer yandan da doğaya zarar veren açık olan kanalın ıslahı Başkan Gökhan Coşar’a nasip oldu.

Mahalle sakinlerinin yıllardır çözüm beklediği kanalın ıslahı için feryadına Başkan Gökhan Coşar, duyarsız kalmadı.

Ankara’dan sağladığı kaynaklarla kanalı hem ıslah ettirip, hem de güvenli hale getirerek mahalle sakinlerinin hayır duasını alan Başkan Coşar, bir kez daha gönüllere dokundu.

Peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları ise kısa bir süre içerisinde başlayacak. Sel felaketleri başta olmak üzere olası yağışlarda yerleşim birimlerinin can damarı konumunda bulunan taşkın su kanalları Boğazlıyan’da tehlike saçmasına fırsat vermeyen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, öncelikli olarak gündemine aldığı kanalı baştan aşağıya hem ıslah hem de modernize ettirdi.

ÇÖZÜM COŞAR’DA

Gazetemizin de zaman zaman gündeme getirdiği ‘Açık Kanal’ haberine duyarsız kalmayan Başkan Gökhan Coşar, mahalle sakinlerinin feryatlarını karşılıksız bırakmadı.

Bisiklet ve araçların kanala uçması, etrafında oynayan çocukların kanala düşmesiyle sık sık gündem olan ve mahalle sakinleri tarafından gündeme getirilen taşkın su kanalının bir an önce temizlenerek etrafının bariyerlerle çevrilmesi talebi, Gökhan Coşar’ın Belediye Başkanı seçilene kadar karşılık bulmadı.

Göreve geldiği günden itibaren Boğazlıyan ve halkın ihtiyaçlarını önceleyen Başkan Coşar, gündemine aldığı taşkın su kanalını Ankara’da Bakanlık nezdinde sürdürdüğü ikili diyalogla çözerek mahalle sakinlerini rahatlattı.

MAHALLE SAKİNLERİ COŞAR’A DUACI

Yıllardır elleri yüreklerinde evlerine gidip gelen, çocuklarını bir an olsun kanal etrafına göndermeyen mahalle sakinleri iki ay içerisinde kanalın hem modernize edilmesini, hem de bariyerlerle örülmesini sağlayan Başkan Coşar’a teşekkür ederek, “Allah Başkanımızdan razı olsun. Bu da Boğazlıyan’ın kanalı oldu. Yıllardır dile getirdiğimiz ve feryat ettiğimiz talebimizi yerine getiren Başkanımız Gökhan Coşar’a minnettarız. Demek ki, istenince kısa sürede yapılıyormuş” dediler.

COŞAR: DURMAK YOK YOLA DEVAM

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aktaran Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “İlçemizi hep daha ileriye taşımak için olumsuzlukları ortadan kaldırıyor, çocuklarımıza daha yaşanılabilir güzel bir Boğazlıyan bırakmak için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. İlçemizde tehlike arz eden ve mikrop yuvası haline gelen kanalı ıslah ettirerek daha modern bir hale getirdik. Yakın bir zamanda da çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına da start vererek güzelleştireceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM