• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BU DESTAN UNUTULMAZ

BU DESTAN UNUTULMAZ

Destan Yürekle Yazılır

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçti, Demokrasiye kast eden hainler, milletin iradesini yenemedi. Milletin yazdığı destan yaşamaya devam ederken, bu demokrasi mücadelesinde verilen şehitlerimizi de bir kez daha şükran ve rahmetle anıyoruz.

“Bir Milletin Gurur Günü”

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli programlar düzenlenecek. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılı nedeniyle, Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından ilçemizde de bir dizi programlarla; bir yandan kahraman şehitlerimizi anarken, diğer yandan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunacağız, diğer yandan da milletimizin demokrasisine, vatanına sahip çıktığı destansı günü anacağız.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirilecek olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz Darbe girişiminin dördüncü yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

-“TÜM BOĞAZLIYAN HALKI DAVETLİ”-

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programda; Tüm vatandaşlar programlara davet edilirken, birliğimizin ve beraberliğimizin bu anlamlı gününde halkımız aynı çatı altında buluşmaya davet edildi.

15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı; ancak Kahraman Türk Milleti, darbe girişimini sokakları ve meydanları hınca hınç doldurarak, hain Silahlı Terör Örgütü’nün yapmak istediği darbe teşebbüsünü cansiperane mücadeleyle engellenmesinin dördüncü yılı dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre programın içeriği şöyle:

“15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA;

“Kaymakam Başkanlığında, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin katılımı ile Saat: 10.30 Şehit kabirleri ziyareti, 11.45 Öğle namazı öncesi Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde mevlit ve hatim okunması,

ŞELALE MEYDANINDA ANMA PROGRAMI;

21.45 Program alanına vatandaşların gelmesi. 22.10 saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.

22.15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü özel anı defterine vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazması için anons yapılması.

22.30 Kuran-ı Kerim okunması ve Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılması. 22.45 Protokol konuşmaları (Protokol Sıralamasına göre) 23.15 Programın ruhuna uygun müzik dinletisi.

23.30 Şiirlerin okunması akabinde Boğazlıyan Belediye Başkanlığı tarafından katılımcılara çorba ikramı. 00.13 Sala okunması. Demokrasi Nöbeti”

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yapılacak olan etkinliklere tüm halkın davetli olduğu ve vatandaşların bayraklarını alarak demokrasi nöbetine katılmaları istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM