• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
BU DESTAN UNUTULMAZ

BU DESTAN UNUTULMAZ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü ilçemizde de coşku içerisinde kutlandı.

Türk Milletinin üstün vatan sevgisi ve kahramanlığının sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünü büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutlandı.

İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan programda; Çanakkale Zaferi’nin bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve ahlakla nasıl canı pahasına vatan topraklarını düşman işgalinden koruduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahip olduğu ve Çanakkale Zaferi’nin tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından birisi olduğu vurgulandı.

Programa; Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Askerlik Şube Başkan Vekili Personel Asteğmen Hakan Güriçin ile Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergün Yalçın, şehit yakınları ve gaziler ile kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri,

öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan programda; Askerlik Şube Başkan Vekili Personel Asteğmen Hakan Güriçin’in günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Personel Asteğmen Hakan Güriçin, “Kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda isimlerini kalbimize yazdığımız aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale. Çanakkale boğazını denizden geçemeyeceğini anlayan düşmanın karadaki harekâtı da başarısız olmuş ve kahraman Türk askeri düşman

güçlerine “Çanakkale Geçilmez” dedirtmiştir.

Böyle bir başarı sadece işgalcilerin güç ve gururunu değil, milletimizin makus talihini de yenmiştir, bu çetin mücadelede düşman güçlerinin dikkate almadıkları bir nokta vardı. O da sadece silahlar değil, onu kullanan insan ve iman gücüyle beslenen inançtı.

Türk’ün ateşten gömlek giydiği bu var olma mücadelesinde yüce Türk milleti topuyla, tüfeğiyle, kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki muazzam güce rağmen, yılmadan ve fedakârca kazanmıştır.

Türk vatanının kutsallığını, Türk milletinin namusunu ve Türk bayrağının şanını canından üstün tutan aziz şehitlerimiz; sizleri bizden ayıran ölüm, size olan bağlılığımızı asla koparamayacak, kutsal emanetiniz olan Türk vatanı, ilelebet Türk kalacaktır. Sizlere söz veriyoruz ki; Çanakkale’ler sonsuza dek geçilemeyecek. Gök kubbeden Ayyıldızlı al bayrak hiç inmeyecek, dünya var oldukça bu topraklar Türk yurdu olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncülerle, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra protokol heyeti, Boğazlıyan İlçe Mezarlığı’ndan bulunan Şehit Kabristanlığını ziyaret etti, dualar okundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM