• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
BU DESTAN UNUTULMAZ

BU DESTAN UNUTULMAZ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Demokrasi ve Milli Birlik uğruna can veren 15 Temmuz

Şehitlerimizi şükranla, rahmetle anıyoruz” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 15 Temmuz Perşembe günü kutlanacak olan “Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da yaşananları asla unutmayacaklarını söyledi.

Başkan Coşar, “Türkiye’nin topyekûn refahına ve huzuruna kasteden bir kalkışmanın asla

tekrar etmemesi için o gün olduğu gibi bugün de milletçe dimdik ayaktayız. Darbe girişimine engel olurken şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan  rahmet, gazilerimize de sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“Vatan Size Minnettardır”

“15 Temmuz’da, Türk halkının sergilediği dik duruş ve canı pahasına ortaya  koyduğu mücadeleyle gelen zaferi şehitlerimiz ve gazilerimize borçluyuz” diyen Başkan Coşar, tarihi nice zafer ve destanlarla dolu yüce milletin bir kez daha ecdadına ve tarihine yakışır şekilde 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışan hainlere destansı bir şekilde gereken dersi verdiğini söyledi.

15 Temmuz 2016 tarihinde, ülke savunması için alınmış silahlarla ve yine kamuya ait her türlü imkanı kullanmak suretiyle darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlatan Başkan Coşar, “15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hainler, dünya üzerinde gazi unvanına sahip tek meclisi olan TBMM’ye saldırmış, 249 vatandaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zarar vermişlerdir.              Akıl ve vicdanlarını, karanlık bir zihniyete teslim eden bu güruh, milletimizin vicdanında en ağır şekilde mahkum edilmiştir. 15 Temmuz Darbe girişiminde tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’ımızda da halkımız sokaklara çıkmış, demokrasisine, milli iradesine bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

Kahramanlarımızı ve destanımızı unutmayacak, unutturmayacağız. Onları unutmadığımız gibi FETÖ’cü hainleri ve işbirlikçilerini de unutmayacağız. Hiçbir düşmandan korkmuyoruz. Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her dem kurban olmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz’un bir demokrasi zaferi olduğuna vurgu yapan Başkan Coşar, “Bu vesileyle, bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimizi, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de saygı ve sevgilerimizi sunuyor, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM