• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %0,31
BU DESTAN UNUTULMAZ

BU DESTAN UNUTULMAZ

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti, Demokrasiye kast eden hainler, milletin iradesini yenemedi. Milletin yazdığı destan yaşamaya devam ederken, bu demokrasi mücadelesinde verilen şehitlerimizi de bir kez daha şükran ve rahmetle anıyoruz.

“Bir Milletin Gurur Günü”

15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli programlar düzenlenecek. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin altıncı yılı nedeniyle, Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından ilçemizde  bir dizi programlarla; bir yandan kahraman şehitlerimizi anarken, diğer yandan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunacağız, diğer yandan da milletimizin demokrasisine, vatanına sahip çıktığı destansı günü anacağız.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirilecek olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz Darbe girişiminin altıncı yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

-“TÜM BOĞAZLIYAN HALKI DAVETLİ”-

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programda; Tüm vatandaşlar programlara davet edilirken, birliğimizin ve beraberliğimizin bu anlamlı gününde halkımız aynı çatı altında buluşmaya davet edildi.

15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı; ancak Kahraman Türk Milleti, darbe girişimini sokakları ve meydanları hınca hınç doldurarak, hain Silahlı Terör Örgütü’nün yapmak istediği darbe teşebbüsünü cansiperane mücadeleyle engellenmesinin altıncı yılı dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre programın içeriği şöyle:

“15 TEMMUZ 2022 CUMA;

“Kaymakam Başkanlığında, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin katılımı ile Saat: 11.00’de Şehit kabirleri ziyareti ve Şehit aileleri ziyaretinin ardından Cuma namazı öncesi Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde mevlit ve hatim okunması,

ŞELALE MEYDANINDA ANMA PROGRAMI;

“Saat: 20.00, Program alanına vatandaşların gelmesi ile birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü özel anı defterine vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazması için anons yapılması.

15 Temmuz ruhunu yansıtan Resim Sergisi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın konuşması.

15 Temmuz Belgeseli ve Sayın Cumhurbaşkanının konuşmalarının halka izletilmesi.

Kuran-ı Kerim okunması ve Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılması.

İlahi gurubu dinletisi.

Saat: 00.13 Sala okunması ve Demokrasi Nöbeti.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM