• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
“BU DESTAN UNUTULMAZ”

“BU DESTAN UNUTULMAZ”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Türk Milletinin üstün vatan sevgisi ve kahramanlığının sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünü büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve ahlakla nasıl canı pahasına vatan topraklarını düşman işgalinden koruduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Coşar, Çanakkale Zaferi’nin tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından birisi olduğunu söyledi.

1915 Çanakkale zaferinin milletçe inanmanın, dayanışmanın ve her koşulda bir olmanın destanı olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Atalarımız tarafından yazılan bu destan bizlere bir ders niteliğindedir. Ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde Çanakkale de yazılan destanı hatırlamamız içi 18 Mart bir vesiledir. Zaman bir olma, birlik olma zamanıdır” dedi.

“Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız” diyen Başkan Coşar, “Türk insanı tarih boyunca hürriyet tutkusuyla yaşamış, vatanı, milleti ve bayrağını korumak uğruna savaşmış, bu uğurda canının vermekten çekinmemiştir. Bu destanlardan biri de 18 Mart 1915’te Çanakkale’de yazılmıştır. Çok üstün olan düşman ordusuna karşın kahraman askerlerimizi Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zafer kazanmıştır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM