• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BU DESTAN UNUTULMAZ

BU DESTAN UNUTULMAZ

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yedi yıl geçti, Demokrasiye kast eden hainler, milletin iradesini yenemedi. Milletin yazdığı destan yaşamaya devam ederken, bu demokrasi mücadelesinde verilen şehitlerimizi de bir kez daha şükran ve rahmetle anacağız.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan’da çeşitli programlar düzenlenecek. Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programla birlikte tüm vatandaşlar programlara davet edilirken, birliğimizin ve beraberliğimizin bu anlamlı gününde halkın aynı çatı altında buluşması hedefleniyor.

15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, ancak Kahraman Türk Milleti, darbe girişimini sokakları ve meydanları hınca hınç doldurarak, hain Silahlı Terör Örgütü’nün yapmak istediği darbe teşebbüsünü cansiperane mücadeleyle engelledi.

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliklerin içeriği şu şekilde belirtildi:

-14 TEMMUZ 2023 CUMA-

Saat 11.00’de Kaymakam Başkanlığında, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla şehit kabirleri ziyareti gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Cuma namazı öncesinde Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve diğer camilerde mevlit ve hatim okunacak.

-15 TEMMUZ 2023 CUMARTESİ-

Şehit Kaymakam Kemal Bey Fen Lisesi Bahçesi Anma Programı ise saat 20.00’de başlayacak. Program kapsamında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Ardından vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazabileceği özel bir anı defteri yer alacak. Protokol konuşmalarının ardından 15 Temmuz Belgeseli ve Cumhurbaşkanı’nın konuşmaları halka izletilecek.          Kuran-ı Kerim okunacak ve şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duası yapılacak. İlahi grubu da dinleti sunacak. Saat 00:13’te sala okunarak demokrasi nöbeti tutulacak.

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan programlara tüm halkın davetli olduğu ve vatandaşların bayraklarını alarak demokrasi nöbetine katılmalarının istendiği belirtildi.

15 Temmuz’da yaşanan destansı direnişin unutulmadığı, milletin demokrasisine ve vatanına sahip çıkmak için büyük bir birlik ve beraberlikle hareket ettiği bu etkinliklerle bir kez daha hatırlanacak ve anılacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM