• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
BU FESTİVAL BAŞKA

BU FESTİVAL BAŞKA

Özler Coştu Coşturdu… Üç gün süren “Birlik ve Beraberlik Festivali”ne katılan gurbetçiler ve yöre halkı hasret giderdi, birlik beraberlik içerisinde eğlendi. Binlerce kişinin katıldığı festival renkli görüntüler oluşturdu.

 

Boğazlıyan’da gurbette yaşayan vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte gerçekleştirilen çeşitli festival ve şenlikler de bir araya gelip, eğlenmenin, gelenekleri yaşatmanın, birbirlerini unutmamanın sevincini hep birlikte yaşıyor.

İlçemize bağlı Özler Köyü’nde ‘Özler Birlik Derneği’nce düzenlenen ve üç gün süren geleneksel “Birlik ve Beraberlik Festivali” yoğun katılım ve coşkulu etkinliklerle tamamlandı.

Her yıl zengin kültürel ve sanatsal etkinliklere yer verilen, yurt içi ve yurtdışındaki yüzlerce Özlerli vatandaşı bir araya getiren birlik ve beraberlik festivali, kapsamı ve içeriğiyle ilçe ve illerde düzenlenen etkinliklere de örnek teşkil ediyor.

Özler Köyü’nde gerçekleşen festivale Avrupa’nın farklı ülkeleri ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Özlerli vatandaşlar ile davetliler katılım gösterdi. Yoğun katılım ve coşkulu festivalin bu seneki ana teması ise “Birlik ve Beraberlik” olurken, Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit’in sözleri festivale damga vurdu. Babayiğit, “Özler Köyü şuan nüfus bakımından Yozgat’ın en büyük köyü. Bizler bazı bürokratik engellerle karşılaşıyoruz. Bizler köyümüzü sevmekten ve köyümüzün menfaatine olan her işin altına imza atmaktan çekinmeyiz, başka da bir düşüncemiz asla olamaz. Ayrıca; doğalgaz dahil olmak üzere bazı projeler ve gençlik merkezinin kapatılmasına duyarsız kalınmasına bir anlam veremiyoruz” dedi.

Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Özler Birlik Derneği Avrupa Koordinatörü Veysel Filiz ve üyelerin katkılarıyla gerçekleşen festivalde; Türkiye’nin büyük seslerinden usta sanatçılar sahne alırken, Özlerliler birlik ve beraberliklerini pekiştirirken, gurbetten sılaya tatil için gelen vatandaşlarda hasret gidererek, unutulmaz günler yaşadı.

“ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI”

Özler köyü ve gurbetçilerin yaşadığı bu sevinç ve mutluluğuna; Dernek tarafından özel olarak davet edilen bürokrasi, siyaset ve iş adamları da şenlikte onur konukları oldu.

Yozgat Valisi Kadir Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Özler Birlik Derneği Avrupa Koordinatörü Veysel Filiz, Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Konfederasyonu Genel Sekreteri Aydın Baran, İstanbul Boğazlıyanlılar Derneği Başkanı Memiş Öztekin, Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci ile belde belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve çok sayıda kurum müdürleri ve davetliler festival şenliğine ortak oldu.

Etkinliklerde sahneye çıkan ünlü sanatçılar, şarkılarıyla festival alanına akın eden katılımcılara unutulmaz bir gün yaşatırken, Mehter Takımı’nın gösteriler gerçekleştirdiği festivalde köy halkı ve gurbetçiler oyunlara eşlik ederek keyifli anlar yaşadı. Etkinlik çerçevesinde bir araya gelen ve uzun yıllardır birbirine görmeyen vatandaşlar hasret giderdi, birbirleriyle uzun uzun sohbetler etti.

Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit ise, “Geleneksel hale gelen festivalimiz kaynaşmamızı, dayanışmamızı pekiştirmek amacıyla yapılmaktadır. Her yıl gerçekleştirilen geleneksel festivalimiz bu yılda farklı şehirlerden insanları bir araya getirdi. Teşrif eden tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Özler birlik derneğinin 3 yıl önce ‘Birlikte rahmet vardır’ prensibi ile kurulduğunu söyleyen Babayiğit, “Kurulduğu günden bugüne halka hizmet hakka hizmettir ideolojisi ile günden güne büyüyen bir ailedir. Sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem veriyoruz. Bunu yaparken sıla’i rahim ile Ağustos ayında birlik ve beraberlik festivali düzenliyoruz.

Özler Köyü şuan nüfus bakımından Yozgat’ın en büyük köyü. Bizler bazı bürokratik engellerle karşılaşıyoruz. Son zamanlarda özellikle sosyal paylaşım sitelerinde “sakın ha Boğazlıyan’a mahalle olarak bağlanmayın” eleştirisi yapılarak bazılarının menfaati var diyorlar.

Bizler köyümüzü seviyoruz. Bizler köyümüzü sevmekten ve köyümüzün menfaatine olan her işin altına imza atmaktan çekinmeyiz, başka da bir düşüncemiz asla olamaz. Ayrıca; doğalgaz dahil olmak üzere bazı projeler ve gençlik merkezinin kapatılmasına duyarsız kalınmasına bir anlam veremiyoruz. Burada çete siyaseti değil, yeni Türkiye’ye hizmet yolunda siyasete ihtiyaç var. Bizler yalnızca bir derneğiz ama halktan yana olmak durumundayız” diye savundu.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Özler Birlik Derneği Avrupa Koordinatörü Veysel Filiz ise, “Festivalin yıllardır görüşmeyen köylü ve akrabaların buluşmasına vesile olduğunu ve yeni yetişen gençlerin kaynaştığını ifade ederek, “Bu geleneksel festivalimizi her yıl düzenli olarak yapmak istiyoruz. Başta valimiz olmak üzere ilçe kaymakamımız, belediye başkanlarımız ve diğer ilçe siyasi örgütlerimiz ile Boğazlıyanlı vatandaşlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Festivalde; tiyatro, şiirler, türküler, halaylar ve yöresel oyunlar programa renk katarken, şairler ve mehteran takımının gösterisi ise büyük beğeni topladı. Yöresel tatlar ve kermesinde ilgi gördüğü programda ayrıca, katılımcılara çekilişle sürpriz hediyeler verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM