• DOLAR
  8,8219
  %-0,50
 • EURO
  10,3287
  %-1,00
 • ALTIN
  496,96
  %-0,40
 • BIST
  1.392
  %0,51
BU FIRSAT KAÇMAZ

BU FIRSAT KAÇMAZ

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara %50 hibe desteği verilecek.

Tarımsal üretim faaliyetlerinin yoğun olarak devam ettiği ilçemizde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Teknik ekipleri de bitkisel üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, sürdürülebilirliği sağlamak ve çevreye duyarlı alternatif tarım tekniklerinin geliştirilmesine yönelik olarak desteklenecek ürünlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçenin tarımsal yayım programını katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhan Kale, başkanlığında düzenlenen toplantıda Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri ile ilgili üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda; Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara %50 hibe desteği verileceği vurgulandı.

Bu kapsamda yatırım konularının da dile getirildiği toplantıda; Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar, Büyükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları, Küçükbaş Hayvancılık Sabit Yatırımları, Kanatlı Yetiştiriciliği Sabit Yatırımları, Sera Yatırımları (İklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemli modern seralar), Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları, Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları (Sadece modernizasyon yatırımı), Kanatlı Kesimhane Yatırımları, Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo, Soğuk Hava Deposu), Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yapılmasına Yönelik Yatırımlar (Deniz ve İç Su Yetiştiriciliği), Hayvansal Ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları, Proje Kapsamında Yer Alan Tesislerde Kullanılmak Üzere Enerji Üretim Tesislerine destek verileceği kaydedildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Toplantıda ayrıca; “Bakanlığın herhangi bir kayıt sistemine (ÇKS, TÜRKVET, vd.) kayıtlı olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir. Tüzel kişiler kapsamında Küçük Orta Ölçekli İşletme kapsamında yer alan Anonim, Limited ve Kollektif Şirketler ile Kooperatif ve Birlikler başvurabileceklerdir. Belirtilen tüzel kişilikler kuruluş tüzüklerinde/ana sözleşmelerinde belirtilen faaliyet alanları ile ilgili yatırım konularına başvurabilirler.

Tüm yatırımlara yönelik proje konularında başvuran tüzel kişiler idari ve mali açıdan kamudan bağımsız olmalıdırlar.

DESTEKLENECEK MALİYETLER

Başvuru projesi uygun bulunan yatırımcılar ile imzalanacak olan Hibe Sözleşmesi tarihinden sonra, satın alma mevzuatı ile diğer program mevzuatına uygun olmak koşuluyla aşağıdaki giderler desteklenebilecektir.

– İnşaat İşleri Alım Giderleri – Makine Ekipman Malzeme Alım Giderleri

BAŞVURULARIN YAPILMASI

07/12/2021-06/03/2021 tarihleri arasında, belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan başvuru dosyasının girişi Tarım ve Orman Bakanlığı internet sitesi üzerinden yapılacaktır. (https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx)

Başvuru tarihi bitiminden sonraki beş iş günü içinde girişi yapılan başvuru dosyasının ekleri ile birlikte Yozgat  İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Program başvurusu hakkında detaylı bilgileri Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü iletişime geçerek temin edilebileceği” ifadelerine yer verildi.

08.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM