• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
BU GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRİN

BU GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRİN

Onbir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde şerefli bir geceyi karşılamanın heyecanı içindeyiz. Bin aydan daha hayırlı, Cebrail ve meleklerin yeryüzüne indiği mübarek Kadir Gecesini bu gece kutluyoruz.

Rahmet ve bereketiyle bizleri kuşatan mübarek Ramazan Ayı’nın sonuna ve manevî duyguların doruğa çıktığı Kadir Gecesi bugün kutlanacak.

11 ayın sultanı, bereket ve mağfiret ayı Ramazan ayının son günlerini yaşarken, bu gece Mübarek Kadir Gecesini idrak etmenin kutsaliyetini ve manevi hazzını yaşayacağız.

Beşer tarihinin en önemli hadisesi olan Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve Yüce Allah’ın, hakkında müstakil bir sure gönderdiği müstesnâ bir gece olan Kadir Gecesini idrak etmenin mutluluğuna erişeceğiz.

Boğazlıyan Müftülüğü bu gece ihya edilecek olan Kadir Gecesi’nin önemine dikkat çekerken, bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.

11 ayın sultanı, bereket ve mağfiret ayı Ramazan ayının son günlerini yaşarken, Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gecede Mübarek ‘Kadir Gecesi’ni idrak etmenin kutsaliyetini ve manevi hazzını yaşayacağız.

Boğazlıyan Müftüsü Atıf Akşit, beşer tarihinin en önemli hadisesi olan Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve Yüce Allah’ın, hakkında müstakil bir sure gönderdiği müstesnâ bir gece olan Kadir Gecesi’nin bu akşam kutlanacağını bildirdi.

Kadir Gecesi’nin diğer gün ve gecelerden farklı ve değerli kılan en önemli hususun Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı zaman olduğunu aktaran Akşit, açıklamasında; Kadir Gecesi nedeniyle camilerde çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirtti, bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğuna dikkat çekti.

Bu gecenin kadrini ve kıymetini bilenlerin ettiği dualar, Allah katında da değerli ve kıymetli olacağını ifade eden Akşit, Kadir Gecesi, rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek gecede günahların affı için bir fırsat gecesi olduğunu dile getirdi.

Müftü Akşit, şunları kaydetti.

“Bu mübarek gecede, devletimiz, milletimiz, din kardeşlerimiz ve bütün insanlık için dua edilmesi, ihtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında hayatını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya, acılarına ortak olmaya çalışılması gerekir. 11 ayın sultanı, bereket ve mağfiret ayı Ramazan ayının son günlerini yaşarken Kadir gecesini en iyi şekilde değerlendirilelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin ve Boğazlıyan halkının mübarek Kadir Gecesi’ni kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM