• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
BU İHANETİ UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

BU İHANETİ UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

Ak Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, “15 Temmuz Destanının 6. yıldönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmayacağız ve unutturmayacağız. Milletimizin şeref ve istiklali için cennete kanatlanan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

“15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri dolayısıyla bir açıklama yapan Ak Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, Türkiye’ye 15 Temmuz’da çok büyük ihanet edildiğini belirterek, bu ihaneti unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

“6 yıl önce Türkiye’miz tarihindeki en büyük ihanetlerden birisini yaşadı” diyen Düğenci, “15 Temmuz 2016’da Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öyle yürüdü ki, FETÖ’sünden, Amerika’sına, batısına, Avrupa’sına kadar hepsinin içi titredi. Milletin olduğu yerde başka bir güç yoktur. Halkın iradesinin bulunduğu yerde başka hiçbir güç yoktur” dedi.

15 Temmuz’un bir ihanet olduğunu ve bunu asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını dile getiren Düğenci, 15 Temmuz’un simge ismi Kahraman Askerimiz Şehit Ömer Halis Demir başta olmak üzere 252 şehidin şahsında,  zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayarak, 2 bin 196 gazinin ihanete karşı dik duruşun yer yüzündeki makamı olduğuna değindi.

Başkan Düğenci, şunları kaydetti.

“Bu kararlılıkla bir kez daha milletimizin şeref ve istiklali için cennete kanatlanan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

15 Temmuz Destanının 6. yıldönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha altını çizerek söylüyoruz.”

Başkan Osman Düğenci, bu vatanın, bu milletin ayakta kalmasını şehitlerin kanlarına ve canlarına borçlu olduğunu sözlerine ekleyerek, “Milletimize karşı yapılan bu ihanete hep birlikte karşı koyduk. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bozok Yaylası’nın yiğit evlatları da Boğazlıyan’ımızda çok gür bir sesle hainlere mesaj verdi, dünyaya  mesaj verdi” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM