• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
BU KULÜPTE İŞ VAR

BU KULÜPTE İŞ VAR

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü Eğitimleri devam ediyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İş Kulüplerinin kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş eski madde bağımlıları gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı programı olduğunu söyledi, “Bu kulüpte iş var sloganı ile devam eden eğitimlerde 2021 yılının ilk 9 ayında 482 katılımcıya eğitim verildi” dedi.

Çalışma ve İş Kurumu Yozgat İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü Eğitimleri sürüyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, açıklamasında; 2021 yılının ilk 9 ayında 482 katılımcıya eğitim verildiğini söyledi.

Yıldız, İş Kulüplerinde; hangi yollarla iş arayabileceğinizi, iyi bir özgeçmişin nasıl hazırlanacağını, iş görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiğini, işe kabul edilmeniz için küçük ama önemli detayları, alanında tecrübeli İş ve Meslek Danışmanlarından öğrenileceğini belirtti.

İl Müdürü Taner Yıldız, şunları aktardı.

“Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü eğitimleri ile Kulüp liderlerimiz 2021 yılı ilk 9 ayda toplamda 482 katılımcıya CV Hazırlama, Kariyer Planlama, İş Görüşmesi, Mülakat Teknikleri” konularında yüz yüze veonline İş Kulübü eğitimi verildi.’Bu kulüpte iş var’ sloganı ile devam eden eğitimlerde rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonları gerçekleştirilmektedir. Kulüp eğitim modüllerinde; Hobiler, İstihdam Edilebilirlik Becerileri, Özgeçmiş ve Ön yazı Hazırlama Teknikleri, İş Arama Kanalları, İş Görüşmelerine Hazırlık, İş Görüşmesinde Beden Dili, Telefon Görüşmesi, Mülakat Teknikleri başlıklarından oluşmaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM