• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
Bu Millet Sizleri Unutmayacak

Bu Millet Sizleri Unutmayacak

BİNLERCE CENNET’İM OLSA FEDA EDERİM

Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve veren kahramanlarımızın emanetleri İlçemizde sergilendi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı’nda şehadete eren Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in babası Yahya Yiğit, “Binlerce Cennet’im olsa bu vatan uğruna feda etmeye hazırım. Eğer bu vatan yoksa hiçbir şeyin kıymeti yok” sözü, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimizin kıyafet ve eşyasından oluşan “Şehit Emanetleri Sergisi” Boğazlıyan Belediyesi Düğün Salonu’nda açıldı. Sergi bugün de ziyaretçilerini ağırlayacak.

Boğazlıyanlı Şehitlerimizle birlikte ülkemiz genelinde bulunan yaklaşık 200 Şehidimizin kıyafet ve eşyası, ziyaretçilere duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Boğazlıyan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Gökhan Coşar’la birlikte  sosyal ve kültürel Belediyecilik ile tanışan Boğazlıyan, bir ilki daha yaşadı. Başkan Coşar’ın girişimleri ile ilçeye davet edilen ve Belediye Düğün Salonu’nun tahsis edildiği “Şehit Emanetleri Sergisi” Boğazlıyanlı binlerce vatandaş tarafından ziyaret ediliyor.

İlçemizde 38’inci Şehit Emanetleri Sergisi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirilirken şehit ailelerinin yaptığı konuşmalar ise duygu yüklü anların yaşanmasına neden oldu.

Yozgatlı Coğrafya Öğretmeni Menderes Kılıçaslan tarafından başlatılan ve aziz şehitlerimizin emanetlerinden oluşan Şehit Emanetleri Sergisi’nin 38’incisi Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Jandarma Bölük Komutanı Kamil Çaylan, Askerlik Şube Başkanı Ahmet Enes Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Boğazlıyan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ergün Yalçın, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altuntaş, Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, MYO Müdürü Mustafa Kocakaya,  TSO Başkanı Öcal Öcalan, Eğitim Bir- Sen İlçe Temsilcisi Bekir Erkoç, TSE Orta Anadolu Bölge Müdür Kürşat Bacanlı, TSO Meclis Başkanı Ömürlü Ustaoğlu, şehit aileleri ve çok sayıda Boğazlıyan’lının katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışta, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunarak dualar gönderildi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Özel Kuvvetler Bordo Bereli Seyit Yalçın’ın 2012 yılında şehit olduğunu anımsattı.

Coşar, “Hepimiz ağabeylerimizi kardeşlerimizi yad edeceğimiz bu etkinliğe hoş geldiniz. En güzel misafiri ağırlıyoruz Boğazlıyan’da. Eşlerinizle akrabalarınızla çocuklarınızla bu sergiyi gezin onlara şehitlerimizin emanetlerini, onların aziz emaneti olan bu emanetleri gösterin. Ömer halisleri ve nice şehidimizi çocuklarımıza anlatın” şeklinde konuştu.

Coşar, “Vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlere de sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Başkan Coşar, şunları söyledi.

“Bugün gözünü kırpmadan ölüme yürüyen yiğitlerimizin, şehit aileleri birliği öncülüğünde bu zamana kadar belki görev sırasında, belki şehit olduğu esnada, belki de günlük olarak kullandığı eşyalardan oluşan yaklaşık 200 tane şehidimizin sergisinin açılışında, bu manevi hava ve atmosferde ve Boğazlıyan’da böyle güzel bir açılışın gururunu yaşıyoruz. Bizlerin bir sorumluluğu da ölüme giden, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) komşusu, cennet kokusu insanlarımızın emanetlerini, hatıralarını ilelebet saygı duymak ve yaşatmaktır.”

Boğazlıyan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ergün Yalçın ise, Şehit kardeşini hiç unutmadığını belirterek, “Cenab-ı Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin. Şehitlerimiz bu vatan için şehit oldular. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Şehit Abisi Recep Darğın da böyle bir organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Daha dün gibi. Şehit kardeşimizi hiç unutmadık. Yokluğunu her daim hissediyoruz. Vatan sağolsun” dedi.

BİNLERCE CENNETİM OLSA FEDA EDERİM

15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı’nda şehadete eren Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in babası Yahya Yiğit, “Binlerce Cennet’im olsa bu vatan uğruna feda etmeye hazırım. Eğer bu vatan yoksa hiçbir şeyin kıymeti yok” dedi.

EŞİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Şehit Ramazan Aydoğan’ın eşi Şeyda Aydoğan’da Şehit Emanetleri Sergisi’ne katkı sunan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. “Sizleri eşi olmaktan gurur duyduğum Ramazan Aydoğan’ın adına gururla selamlıyorum. Bizlere bu fırsatı veren Menderes hocama teşekkür ediyorum” diyen Şehit eşi,  anlattığı anılarla salondakilere duygusal anlar yaşattı.

KARŞILIK BEKLEMİYORUZ

Son olarak söz alan Şehit Emanetleri Sergisi’ni başlatan Menderes Kılıçaslan  ise “Bugün Boğazlıyan’da açtığımız bu sergimiz 38’inci sergimiz. Bu işi gönüllü olarak yapıyoruz. Şu an salonumuzda 210 tane şehidimizin emaneti var. Gönüllü yaparak yapılan işler daha değerli olur. Çünkü bir karşılık beklemiyoruz. Serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Cennet Yiğit’in babası Yahya Yiğit’e, Şehit Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan’ın eşi Şeyda Aydoğan’a ve Şehit Emanetleri Sergisi’ni başlatan Menderes Kılıçaslan’a plaketleri takdim edildi. Plaket takdimin ardından da sergi açılışı yapılarak aziz emanetler gezildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM