• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
BU ZAFER ASIRLARCA SİLİNMEZ

BU ZAFER ASIRLARCA SİLİNMEZ

Türk Milletinin üstün vatan sevgisi ve kahramanlığının sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve ‘Şehitler Günü’nün  yıldönümünü büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz.

Çanakkale Destanı ve Şehitleri Anma Günü’nde Boğazlıyan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl farklı etkinliklere imza atacak.

Tarihe altın harflerle yazılan 18 Mart ‘Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden Şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nün 107’nci anısal onurunu bir kez daha yaşayacağız.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kutlanacak.

18 Mart Çanakkale Destanı ve Şehitleri Anma Günü Boğazlıyan’da birbirinden farklı etkinliklere sahne olacak.

“BOĞAZLIYAN TEK YÜREK OLACAK”

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün yıl dönümünde Boğazlıyan kahramanları için tek yürek olacak. Kahraman Mehmetçiğin ‘Çanakkale Geçilmez’ destanına imza attığı 107. yıl büyük bir coşku ve onurla kutlayıp, Şehitlerimizi de bir kez daha saygıyla anacağız.

Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla hazırlanan program bugün saat; 09.00’da Atatürk Anıtı’na Mülki İdare Amiri, Belediye Başkanı ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından çelenk sunumu ile başlayacak.

Programa daha sonra; Şehit Seyit Yalçın Ortaokulu tarafından hazırlanan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı” Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam edilecek. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından ilçe protokolünce şehit kabirleri ziyaret edilecek. Ayrıca Merkez Çarşı Cami’inde Cuma namazı öncesi şehitlerimiz için mevlit ve hatim duası yapılacak.

ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞ DESTANI

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, “Vatanımızı, milletimizi ve kutsal değerlerimizi korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin, Türk Milletinin büyük destanı Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Kaymakam Aydın, açıklamasında; “Milletimizin tarihi, kahraman şehit ve gazilerimizin canları, kanları pahasına yazdıkları destanlarla doludur.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM