• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BUĞDAY’DA REKORA DOĞRU!

BUĞDAY’DA REKORA DOĞRU!

“Yozgat İl Genelinde 850 Bin Ton Buğday Alımı Gerçekleşti, Hedef 1 Milyon Ton”

Yozgat il genelinde buğday üretimi rekor bir seviyeye ulaşıyor. AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret ederek buğday alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şahan, şu ana kadar il genelinde 850 bin ton buğdayın alımının gerçekleştiğini belirtti. Hedef ise 1 milyon ton buğday alımını gerçekleştirmek.

AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Yozgat ve ilçelerindeki ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak Sorgun Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret eden Şahan, burada çiftçilerle ve ofis personeliyle bir süre sohbet etti.

Şahan, yaptığı açıklamada, “Aldığımız bilgilere göre Yozgat geneli olarak şu ana kadar 850.000 ton buğday alımını gerçekleştirdik. Bu ay sonuna kadar hedeflenen buğday alımı yaklaşık 1.000.000 ton olarak tarihte rekor bir alımı gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Şahan, çiftçilerin sorunlarını, isteklerini ve beklentilerini de not alarak bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirtti. Buğday alımındaki artış, Yozgat’ın tarım sektöründeki büyümesine ve ekonomisine olumlu katkı sağlıyor.

“Çiftçilerin Beklentileri Dikkate Alınıyor”

Çiftçilerin tarımsal üretimde karşılaştığı zorlukları ve beklentilerini dikkate alan AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, tarım sektörünün gelişimi için çeşitli desteklerin sağlandığını hatırlattı. Tarımın, Yozgat’ın ekonomisindeki önemli bir sektör olduğunu belirten Şahan, çiftçilerin daha verimli ve sürdürülebilir tarım yapabilmesi için gereken desteği sağlamak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Diğer yandan Yozgat’ın tarımsal üretim potansiyelini artırmak amacıyla yapılan buğday alımlarının artması, çiftçilerin gelirlerini artırarak bölge ekonomisine katkı sağlıyor.

Özellikle bu dönemde artan buğday alımları, Yozgat’ın tarımsal üretimdeki gücünü gösteriyor ve bölgelerarası rekabetçiliği artırıyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM