• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
BUGÜN ÖNLEMİNİ AL YARIN HAYATTA KAL

BUGÜN ÖNLEMİNİ AL YARIN HAYATTA KAL

Boğazlıyan’da ‘Deprem Haftası’ etkinlikleri kapsamında tatbikat düzenledi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ ilçemizde de gerçekleştirildi. Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın’ın da katıldığı tatbikat renkli görüntülere neden olurken, Kaymakam Aydın; “Ülkemiz bir deprem ülkesi. Olası doğal afetlerde öğrenci ve öğretmenlerin nasıl hareket edecekleri, afetlerde ilk tepkiler ve kurtarma faaliyetlerinin etkili olması için verilen eğitim tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ ilçemizde de başarıyla gerçekleştirildi.

Ülkemiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerin bu gerçeğe hazır olmasını sağlamak amacıyla, İlçemizde tüm okullarda ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı 2022 Yılını ‘Afet Tatbikat Yılı’ ilan edildi.

Bu doğrultuda 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında tüm Türkiye’de eş zamanlı “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” Boğazlıyan’da da gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve 112 Acil Servis personelinin de destek verdiği tatbikata katılan Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, açıklamasında; “Ülkemiz bir deprem ülkesi. Olası doğal afetlerde öğrenci ve öğretmenlerin nasıl hareket edecekleri, afetlerde ilk tepkiler ve kurtarma faaliyetlerinin etkili olması için verilen eğitim tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi” dedi.

Deprem gerçeğine hazır olunmasını sağlamak amacıyla 1-7 Mart tarihinin ‘Deprem Haftası’ olarak ilan edildiğini ifade eden Aydın, “81 İlde eş zamanlı olarak yapılan Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı ilçemizdeki okullarımızda da başarıyla gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM