• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BUNDAN SONRA SÖZ MİLLETTE…

BUNDAN SONRA SÖZ MİLLETTE…

“Pazar Günü Sandıktayız”

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimlerinde ilçemiz genelinde kurulacak 96 sandıkta 25 Bin 377 seçmen oy kullanacak.  Bu seçmenlerin 13 Bin 334’ü Boğazlıyan merkezde, 12 Bin 073’ü ise belde ve köylerde oy kullanacak.

KARAR SİZİN!

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimleri öncesi çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

-“SEÇMEN ELİNİ VİCDANINA KOYACAK”-

Seçmen, elini vicdanına koyup son kararını pazar günü sandıkta verecek. Oy pusulasında tercihini ‘Evet’ mührü ile tescilleyerek oy kullanacak.

-“TÜRKİYE’NİN KADER SEÇİMİ”-

Tüm siyasi partilerin Türkiye’nin ‘Kader seçimi’ olarak gösterdiği 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri için seçmen pazar günü sandık başına gidecek.

-“ADAYLAR ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI”-

Seçmenin sandığa gitmesine sayılı günler kala milletvekili adayları da çalışmalarını hızlandırdı. Milletvekili adayları partisine katkıyı artırmak için büyük çaba sarf ederken, seçmenler ise yavaş yavaş sandığa gitmenin hazırlıklarına başladı.

Seçimlerde ilçemiz genelinde kurulacak 96 sandıkta 25 Bin 377 seçmen oy kullanacak. Bu seçmenlerin 13 Bin 334’ü Boğazlıyan merkezde, 12 Bin 073’ü ise belde ve köylerde oy kullanacak.

Yozgat’ta bağımsız aday bulunmazken, il genelinde toplam 299 Bin 880 seçmen 1298 sandıkta oy kullanacak.

“48 ADAY YARIŞACAK”

Parlamentoya 4 Milletvekili gönderecek olan Yozgat’ta toplam 48 aday bulunuyor.

YSK’nın kararına göre, Yozgat’ta Adalet Ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi, Büyük Birlik Partisi, İyi Parti, Yeşiller Ve Sol Gelecek Partisi, Vatan Partisi, Zafer Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Yenilik Partisi, Anavatan Partisi ve Türkiye İşçi Partisi milletvekili adayları bulunuyor.

“TÜRKİYE GELECEĞİNİ OYLAYACAK”

Pazar günü kelimenin tam anlamıyla Türkiye geleceğini oylayacak.

Cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulasında birinci sırada Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, üçüncü sırada Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve dördüncü sırada ise Ata İttifakı’nın adayı Sinan Oğan yer alırken, Muharrem İnce, dün yaptığı açıklama ile adaylıktan çekildi.

Pusulada adayların fotoğrafları isimleri ve bunların hemen altında “EVET” mührünün basılacağı alan bulunuyor.

“OY VERME SAATİ”

Öte yandan tüm yurtta oy verme saatleri 08.00-17.00 olarak uygulanacak. Saat 17.00’den sonra gelen seçmen oy kullanamayacak.

Sandık başına gelen seçmen, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartlarını resimli, resmi nitelikteki belgelerden birisi ile oy kullanacak. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen ise oy kullanamayacak.

Seçimde, cumhurbaşkanının yanı sıra yeni parlamento üyeleri de belirlenecek. Seçmenler, iki oy pusulasını tek zarfa koyarak seçimini yapacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM