• DOLAR
  %-0,00
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,31
BÜYÜK EMEK VERDİK; BAŞARDIK

BÜYÜK EMEK VERDİK; BAŞARDIK

Türkiye’de örneği olmayan ve Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinası bünyesinde kurulan süt ünitesinin seri üretime başladığını belirten AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, “Büyük emek verdik, başardık. Süt Ünitesi seri üretime başladı. Yozgat’ta üretilen Beyaz peynir, kaşar, Lor peyniri, tereyağ artık tüm Türkiye’de. Bu gurur hepimizin Bu gurur Yozgatımızın” dedi.

Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulan  Süt Ünitesi’nin seri üretime başladığını belirten AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, tesis bölge hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Açıklamasında; Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinası bünyesinde kurulan süt ünitesinin seri üretime başladığını duyuran Milletvekili Başer; Yozgat’ta tarım ve hayvancılığını geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

İl Başkanlığı döneminden beri Yozgat’a kazandırmak için büyük emek sarf ettikleri, Et ve Süt Kurumu bünyesindeki et ve süt ünitesinin Yozgat  hayvancılığının gelişmesi ve sektörel bazda kurumsallaşması açısından önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini kaydeden Başer, Pandemi koşullarının sağladığı olumsuz etkiler nedeniyle dünya ekonomilerinin daraldığı bir dönemde Süt ünitesinin Yozgat’a kazandırılmasının önemine değindi, Süt ünitesi ile birlikte et ve süt üreticisi olan Yozgat çiftçisinin pazar sıkıntısının kalmadığının altını çizdi.

Süt ünitesinin Türkiye’de başka bir örneğinin olmadığını aktaran Başer “Süt Ünitesi”ni Yozgat’a kazandırmak için büyük mücadele verdiklerini, Et ve Süt Kurumu bünyesinde Türkiye’nin hiçbir ilinde böyle yatırımın vaki olmadığını, süt ünitesi yatırımının bu yönüyle Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıdığına dikkat çekti.

Başer, Süt Ünitesinde günlük 98 ton çiğ süt işleneceğini başlangıçta Beyaz Peynir, Kaşar, Peyniri, Lor Peyniri, Krema ve Tereyağ üretimine ağırlık verileceğini söyledi.

Yozgat Et ve Süt Kurumu bünyesinde kurulan ve seri üretime geçen  süt ünitesi yatırımını, Yozgat hayvancılığının gelişimi, süt üretiminin değerlendirilmesi, markalaşması ve sektörel yatırıma dönüşmesi açısından da  çok önemsediklerini aktaran Başer, yatırımın hem istihdamı artırdığını hem de Yozgat’ta Hayvancılığın gelişimine büyük katkı sunduğunu ifade etti.

BU GURUR BİZE YETER

Milletvekili Başer,  Süt Ünitesi’nde üretimi yapılan “Beyaz Peynir, Lor Peyniri, Kaşar, Tereyağ” ürünlerinin Türkiye’nin dört bir tarafında satıldığını görmekten ayrı bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu gurur bize yeter” dedi.

YÖRESEL MARKA OLUŞTURACAĞIZ

Başer, yöresel bazda, Yozgat’a mahsus bir ürün markası Türkiye’de bulunmadığından hareketle Süt Ünitesi’nde ve yöresel ürünlerin üretimini de yapmayı planladıklarını ve yöresel marka oluşturmayı hedeflediklerini ve ürün çeşitlerini zenginleştirmeyi  düşündüklerini söyledi.

BÜYÜK DESTEKLER VERİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’de ve Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için büyük destekler verdiklerini ve yatırım yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başer, bu destekler sayesinde Yozgat’ta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın popülasyonunun arttığını ve ivme kazanmaya başladığını, süt ünitesinin bu haliyle Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın gelişimi noktasında önemli bir görevi ifa edeceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM