• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
BÜYÜK KONGRE HEYECANI

BÜYÜK KONGRE HEYECANI

AK Parti’nin, “İnandığın yolda yürü” sloganıyla 2019 yılında başlattığı süreçte il kongrelerinin tamamlanmasının ardından 24 Mart’taki 7. Olağan Büyük Kongresi için geri sayım başladı. AK Parti Boğazlıyan İlçe Teşkilatı’nda da büyük kongre için çalışmalarını hızlandırdı.

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanlığı’nda, 7. Olağan Büyük Kongre heyecanı yaşanıyor.

“2023 MANİFESTOSU AÇIKLANACAK”

 1. Olağan Büyük Kongresi’nin sloganını, “Türkiye için güven ve istikrar” olarak belirledi.

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, liderliğinde büyük kongre için Boğazlıyan’da da hazırlıklara başladıklarını söyledi.

“BOĞAZLIYAN TAM KADRO YERİNİ ALACAK”

AK Parti’nin temel özelliklerinden bir tanesinin siyaset, makam ve mevki siyaseti değil, görev ve sorumluluk siyaseti olduğuna değinen Başkan Düğenci, (Gazetemize yaptığı açıklamada) “24 Mart 2021 Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 7. Olağan Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremiz Ankara Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak. Boğazlıyan AK Parti Teşkilatı olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Büyük buluşmada bizlerde tam kadro yerimizi alacağız” dedi.

Büyük kongrede ‘Türkiye için güven ve istikrar’ sloganının kullanılacağına değinen Başkan Düğenci, “Türkiye güven ve istikrarla büyüyor. İnandığımız yolda yürüyeceğiz” diye konuştu.

19 yıllık iktidarın, bu istikrar ve güvenin temel aktörünün sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Başkan Düğenci, “Kongrede, divan seçimi ve gündemin okunmasının ardından, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacak. Faaliyet raporu ile gelir-gider ve kesin hesap raporlarının müzakere edilip oylanacağı kongrede, gelecek dönem tahmini bütçesi belirlenecek. Kongrede, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ibrası ile Tüzük Değişikliği Komisyonu raporu oylandıktan sonra Genel Başkan ve partinin diğer organlarının seçimi gerçekleştirilecek. Kongrede genel başkanımız 2023 manifestosunu açıklayacak, kamuoyuna önemli bilgileri paylaşacak” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE’MİZE YAKIŞIR BİR KONGRE OLACAK

Başkan Düğenci, “Kongremiz ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Türkiye’mize yakışır bir kongre olacak. Boğazlıyan olarak ta hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kongremizi büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM