• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %5,16
BUZ TUTTUK!

BUZ TUTTUK!

“BOĞAZLIYAN TÜRKİYE’NİN EN SOĞUK YERLEŞİM YERLERİ ARASINDA 5. SIRADA YER ALDI”

Türkiye’nin en soğuk yerleşim yerleri arasında Boğazlıyan önceki gün gece toprak üstü sıcaklığı eksi 17,4’ü ile 5. sırada yer aldı. Türkiye’nin en soğuk yerleşim yeri eksi 19,9 ile Konya Karatay olurken, Karatay’ı eksi 18,9 ile Bayburt ve eksi 17,6 ile Isparta Yalvaç izledi.

“SOĞUK HAVA ETKİLİ OLUYOR”

Hava sıcaklığının önceki eksi 14,0, toprak üstü sıcaklığının ise eksi 17,4’ü gördüğü ilçemizde soğuk hava etkili oluyor.

İlçede kar yağışının ardından soğuk havanın etkili olurken, özellikle sabah saatlerinde etkili olan soğuk nedeniyle Boğazlıyan adeta buz kesti.

Termometrelerin eski 14,0, toprak üstü sıcaklığının ise eksi 17,4’ü gösterdiği Boğazlıyan’da dondurucu soğuklar nedeniyle bazı vatandaşlar sabah araçlarını çalıştıramadı. Sürücüler, kar yağışının durduğunu, ancak dondurucu soğukların geldiğini ifade etti.

Boğazlıyan eksi 14,0, toprak üstü sıcaklığı ise eksi 17,4’ü ile Türkiye’nin en soğuk yerleşim yerleri arasında beşinci sırada yer aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Yozgat il genelinde termometrelerin eksi 14,0’ı ve toprak üstü sıcaklığının ise eksi 17,4’ü gördüğü Boğazlıyan’ı toprak üstü sıcaklığı eksi 14,9 ile Yozgat, eksi 11,6 ile Sorgun izledi.

Öte yandan, Türkiye’nin en soğuk yerleşim yeri eksi 19,9 ile Konya Karatay olurken, Karatay’ı eksi 18,9 ile Bayburt ve eksi 17,6 ile Isparta Yalvaç izledi. Ülke genelinde toprak üstü sıcaklığı artı 2,6 ile Hatay’ın Reyhanlı ilçesi oldu.

“YAĞIŞ SÜRECEK”

Meteoroloji verilerine göre, Boğazlıyan bugün puslu en yüksek 5, en düşük eksi 9, Cumartesi günü hafif kar yağışlı en yüksek 6, en düşük eksi 4 ve pazar günü ise kar yağışlı en yüksek 1, en düşük eksi 2, derece dolayında seyredecek.

“YABAN HAYVANLARINI UNUTMAYALIM”

Bu arada, kar ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakılması istendi.

Yoğun kar yağışı, soğuk hava ve her tarafın karla kaplanması nedeniyle doğada yaşayan hayvanların aç kalmaması için doğaya yiyecek bırakılmasının ve bunların aç kalmamasını sağlamanın da insanlık görevi olduğu vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM