• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Çağrılar Sonuç Verdi

Çağrılar Sonuç Verdi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yaptığı çağrılar sonuç verdi.  İŞKUR’un engelli vatandaşlara verdiği 50 Bin TL’lik hibe desteğine başvuran birçok engelli vatandaş hibelerini almaya başlarken, engelli vatandaşın Arıcılık üzerine verdiği proje Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonca kabul edilip, hibe desteği verildi.

Engellilere sağlanan bu imkânın engelliler için bir umut kaynağı olduğunu vurgulayan Mustafa Efe, bu destek ile engelli vatandaşların iş kurma hayallerinin gereceğe dönüştüğünü söyledi.

Engelli vatandaş aldığı hibe desteği ile bal arısı satın alarak faaliyetine başladı.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yaptığı çağrılar sonuç verdi.

İŞKUR’un engelli vatandaşlara verdiği 50 Bin TL’lik hibe desteğine başvuran birçok engelli vatandaş hibelerini almaya başladı.

Konu hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, “Sarıkaya İlçemize bağlı köyde oturan Mahmut Efe, adlı engelli vatandaşımızı ziyaret etti. Arıcılık üzerine verdiği proje Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonca kabul edilerek hibe desteği verildi.

Engelli vatandaşımız aldığı bu hibe desteği ile bal arısı satın alarak faaliyetine başladı. Hibe desteği alan bu vatandaşımız İŞKUR’un engellilere sağladığı bu imkânın engelliler için bir umut kaynağı olduğunu vurgulayarak, destek için teşekkür etti” dedi.

Yıldız, “Kurumumuzun sağladığı bu destek ile engelli vatandaşlarımızın iş kurma hayallerini gereceğe dönüştürmeye devam edeceğini belirterek, kendi işinin patronu olmak isteyen engelli vatandaşlarımızın İŞKUR’un hibe desteğinden faydalanması için öncelikle Girişimcilik Belgesi almaları gerekiyor. Açılacak Girişimcilik kurslarına katılıp belgelerini alan engelli vatandaşlarımız projelerini hazırlayarak başvuru dönemlerinde İl Müdürlüğümüze teslim etmeleri gerekir” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM