• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
ÇALIŞMAK İSTEYEN HERKESE BİR İŞ VAR

ÇALIŞMAK İSTEYEN HERKESE BİR İŞ VAR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İş Kulübü Eğitimlerinin temel amacının çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak olduğunu belirterek, “Eğitimlerde işsizlerin özgüvenini yükselterek ve gerekli sunum tekniklerini uygulayarak açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırmak hedeflerimiz arasındadır” dedi.

“İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü Eğitimleri devam ediyor.                 Konu hakkında bir açıklama yapan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İŞKUR’un son dönemlerdeki hizmetlerine değinerek, bu eğitimlerle iş ve meslek seçme konusunda önemli hizmetlerin verilmeye devam ettiğini söyledi.

“HEDEF KİTLE İŞSİZLER”

Yıldız, “Bu eğitimlerin hedef kitlesi dezavantajlı guruptaki işsiz kardeşlerimizdir. Uzun süreli işsizler, kadınlar, engelliler ve üniversite mezunu gençler hedef gruplarımız içinde. Özellikle kadınlarımız çeşitli sebeplerle iş hayatına girmekte zorluk yaşamakta bu sebeple kadınlarımız için İş Kulübü önemli bir fırsattır” dedi.

İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü eğitimleri ile Kulüp liderlerinin toplamda 416 katılımcıya “CV Hazırlama, Kariyer Planlama, İş Görüşmesi, Mülakat Teknikleri” konularında online İş Kulübü eğitimi verildiğini dile getirdi.

Yıldız, “Eğitimlerin temel amacının çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, Eğitimlerde işsizlerin özgüvenini yükselterek ve gerekli sunum tekniklerini uygulayarak açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırmak hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca işsizlerimize iş arama motivasyonu kazandıracağız ve en kısa zamanda mümkün olan en iyi işe girmeleri konusunda imkân oluşturacağız. Danışmanlık faaliyetlerimizle de bu kişilere psikolojik ve özgüven yükseltici destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

COVİD-19 Pandemi süreci nedeniyle İş Kulübü Eğitimlerinin online platformlarda devam ettiğini de sözlerine ekleyen Yıldız, İş Kulüpleri ile Hedef Belirleme, İç Motivasyon, Başarı, Mesleki ve Kişilik Testleri, İş Arama Süreci, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, RollPlay’ler, Mülakat Simülasyonları gibi konularda eğitimler verildiğini ve bu eğitimler sonucunda katılımcılara sertifika verildiğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM