• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
ÇALIŞMALAR MEYVELERİNİ VERİYOR

ÇALIŞMALAR MEYVELERİNİ VERİYOR

BOĞAZLIYAN’DA 8 BİN HEKTAR ALANI SULAYACAK OLAN UZUNLU BARAJI’NDA SULAMA YENİLEME İHALESİ YAPILDI.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’ın geleceğine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Boğazlıyan’ı daha ileri taşımak adına çalışmaların aralıksız süreceğini belirten Başkan Coşar, “Boğazlıyan’ın potansiyellerini harekete geçireceğiz. Yeni yatırım alanları başta olmak üzere Boğazlıyan’da iş ve istihdam yaratma adına çalışmalarımız sürüyor. Uzunlu Barajı sulama yenileme ihalesi yapıldı. Boğazlıyan’ımıza ve alın terini toprağın bereketiyle buluşturan tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

                Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçeye sağladığı, ekonomik, sosyal ve kültürel hizmetlerle isminden sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Seçildiği günden itibaren gecesini gündüzünü Boğazlıyan’a ve hemşerilerine vakfeden Başkan Coşar, yapmış olduğu çalışmalar, ortaya koyduğu projeler ve sağladığı istihdamla Boğazlıyan’ın umudu olmaya devam ediyor.

BOĞAZLIYAN’IN BEREKETLİ TOPRAKLARI SUYLA BULUŞUYOR

“Tevazu, samimiyet ve gayret ile” yürüttüğü seçim çalışmalarında halkla gönül köprüleri kurarak Belediye Başkanlığı’na seçilen Gökhan Coşar, yapmış olduğu çalışmalar ve ortaya koyduğu icraatlarla halkın umudu oldu.

İstihdama sağladığı katkılar başta olmak üzere, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda yapmış olduğu çalışmalarla da ilçeye büyük mesafeler aldıran Başkan Coşar, Boğazlıyan’da gözle görülür değişimlere imza atarak, her kesiminin yaşamına dokunacak çalışmaları ile takdir toplamaya devam ediyor.

Göreve geldiği ilk günden itibaren ilçenin farklı noktalarında başlatılan çalışmalar kararlılıkla ve artarak sürdürülüp gün yüzüne çıkarken, çalışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bir yandan yeni tip koronavirüs kapsamında çalışmalar artarak sürerken, diğer yandan da Uzunlu Barajı Kapalı Devre Sulama Sistemi projesinin ihalesinin yapılması ile birlikte çalışmalara hız kesmeden başlanılacak.

Boğazlıyan ve bölge tarımına hayat veren Uzunlu Barajı’na Dünya Bankası’nca Türkiye’nin Sulama Modernizasyon Projesi için kredi ve Küresel Çevre Fonu (GEF) hibesi onaylanmıştı. Bu kapsamda Uzunlu da kapalı sulama sistemine geçilecek ve 8 Bin hektar alanın sulamasının yapılacağı projenin ihalesi yapıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Boğazlıyan’ımıza ve alın terini toprağın bereketiyle buluşturan tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun” sözleri ile başladığı konuşmasına

Uzunlu Barajı sulama yenileme ihalesinin yapıldığını müjdeledi.

Uzunlu Barajı’nın sulama borularının yenileneceğini aktaran Başkan Coşar, “Yaklaşık 200 km’lik bir alanda boru yenileme çalışmalarına başlanılacak. Boğazlıyan’ın bereketli toprağını suyla buluşacak çiftçi kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Boğazlıyan da tarımın çok önemli olduğuna işaret eden Başkan Coşar, proje hakkında ise şu bilgileri paylaştı.

“Uzunlu Barajı Sulama Yenileme Projesi bin 200 günde tamamlanacak. 8 bin hektar alan sahanın sulanması için gerekli 178 bin 735 metre uzunluğunda muhalif çap ve basınçlarda borular ve özel parçaları ile 35 bin 765 metre uzunluğunda boru, hendek, kazı ve dolgu çalışması yapılacak, hayırlı ve uğurlu olsun. İhaleye süreci ve tamamlanmasında tüm emeği geçenlere Boğazlıyan adına şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM