• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
CAMİLER BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

CAMİLER BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

İlçemizde ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İlçe Müftüsü Atıf Akşit, “Camiler, sadece inananların topluca ibadet yaptığı yerler değil, aynı zamanda toplumsal birlik ve bütünleşmemizi sağlayan, kalplerimizi birleştiren, sanat ve estetik alanında ulaştığımız seviyeyi sergileyen mimari şaheserlerdir” dedi.

İlçemizde ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ düzenlenen etkinlikle kutlandı. Ali İhsan Kadıoğlu Parkında düzenlenen etkinliğe Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu, İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu ve Din görevlileri katıldı.

Müftü Akşit, bu yılki Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının ‘Cami ve Hayat’ olarak belirlendiğini belirterek, “Camilerimiz birlik ve beraberliğimizin teminatıdır” dedi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini belirten Müftü Akşit, “Camiler, İslâm toplumlarının simgeleridir. Toplayan, bir araya getiren anlamına gelen camiler, inananların Yüce Rabbimiz huzurunda saf tuttukları, rükuya varıp secde ettikleri kutsal mekânlardır. Bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm camiamıza hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Camilerin sosyal hayattaki önemine de değinen Müftü Akşit, “Herkesi tek kubbe altında toplayan, aynı safta omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimiz birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirdiği gibi kalpleri imar etme yerleri de camilerdir. Cami ve mescitler Müslümanların kalplerinin beslendiği, temizlendiği müstesna mekânlardır.

İslam Medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. Hayatın merkezinde de şehrin merkezinde de cami vardır. Türkiye de herhalde en yaygın coğrafi olarak köyünden kasabasına mahallesinden mezrasına kadar en yaygın bir şekilde görev yapıyoruz. En ücra yerlerde bile din görevlisi arkadaşlarımız büyük bir özveri ile görev yapıyorlar. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle tüm din görevlilerinin gününü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu ise, Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutlayarak, “Başkanımız sayın Gökhan Coşar, Ankara da olmasından dolayı programa katılamadı, tüm din görevlilerimizin bu özel gününü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz” dedi.

Emekli İmam Gazi Doğan da “Bu özel günde bizleri unutmadıkları için sayın müftümüz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Camiler hepimizin bir araya geldiği topluca dua ettiğimiz önemli ibadet yerleridir” diye konuştu.

Çalışan din görevlileri adına konuşan Dereçepni Köyü İmamı Mükremin Şahin ise “Din görevlisi ve din gönüllüsü olarak bütün görevimizde camimizle cemaatimizle görevimizi yapmaya devam ediyoruz. Tüm din görevlilerinin bu özel gününü kutluyor, emekli olan din görevlilerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM