• DOLAR
  9,5404
  %0,64
 • EURO
  11,1478
  %1,09
 • ALTIN
  552,12
  %0,81
 • BIST
  1.522
  %0,18
ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞ DESTANI

ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞ DESTANI

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Vatanımızı, milletimizi ve kutsal değerlerimizi korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin, Türk Milletinin büyük destanı Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Milletimizin tarihi, kahraman şehit ve gazilerimizin canları, kanları pahasına yazdıkları destanlarla doludur” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, Çanakkale Zaferi’nin dünya tarihinde bir dönüm noktası olduğunu, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti belirleyici bir rol oynayarak, kurtuluş savaşının kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesi olduğunu söyledi.

Kaymakam Okumuş, “Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanının yazıldığı yerdir. Çanakkale zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman neler başarabileceğinin bir göstergesidir. Bizler millet olarak bu toprakların nasıl vatan yapıldığını aklımızdan asla çıkarmayacağız.

Tüm milletimiz bilmelidir ki, Şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak en hassas şekilde korunacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM