• DOLAR
  8,4396
  %-0,19
 • EURO
  10,0747
  %0,06
 • ALTIN
  492,32
  %-0,95
 • BIST
  1.393
  %0,09
CANSİPERHANE ÇALIŞTILAR

CANSİPERHANE ÇALIŞTILAR

Yozgat il genelinde ilk pozitif vaka 17 Mart 2020 tarihinde ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürü Dr. Şahin; “Yozgat halkı her zaman olduğu gibi bu pandemi sürecinde de üzerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmiştir. Gönüllülük esası ile bizler kadar Covit 19 ile mücadele etmişlerdir. Covit 19 nedeni ile bugüne kadar büyük sıkıntılar yaşanmaması ve sürecin her daim kontrol altında götürülmesinde en büyük pay bizzat Yozgat halkının kendisindedir” dedi.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, “Yenitip koronavirüsle mücadelede İI Sağlık Müdürlüğü olarak ilk günden beri tüm hastanelerimizde gerekli tedbirleri en üst seviyeye çıkardık” dedi.

Her ateşi ve ağrısı gibi şikayetleri olanın ambulansla hastaneye taşınması ve burada hemen tedavi edilmesi gerekmekte olduğu gibi bir algının oluştuğunu belirten Dr. Şahin, yazılı açıklamasında; “15 Mart 2020 tarihinde ilk test yaptığımız günden 2 gün sonra 17 Mart 2020 tarihinde ilk pozitif vakamız olduğu bilgisini aldık. O tarihten bu güne kadar hem 1. basamakta çalışan filiasyon ekibimiz hem hastanelerde çalışan tedavi ekiplerimiz, ilk günden bugüne sanki bir sağlık çalışanı gibi bizimle bir ve beraber olan emniyet mensubu ekiplerimiz, jandarmamız, belediye ekiplerimiz, milli eğitim, afat, gençlik spor çalışanlarımız cansiperane olarak Sayın Valimiz Kadir ÇAKIR Beyefendinin emir ve koordinesinde en ufak bir risk veya ihmale fırsat vermeden tüm gerekenleri yerine getirmiştir. İlimizde hiç bir zaman hastanelerimizin ve yoğun bakımlarımızın Covit 19 yönünden sıkıntılı bir duruma düşmeden çalışması gayretinde olduk ve bu sıkıntılı duruma hiç düşmedik” diye konuştu.

Dr. Şahin, açıklamasında şunları söyledi.

“Sayın Valimizin emir ve koordinasyonu ile alınması gereken tedbirler konusunda pandemi kurulumuzda, öngörüsü yüksek karar ve talimatlarla tedbirlerimizi bilim kurulunun önerileri öncesinde uygulamaya almaya hazır hale geldik.

Sayın Valimizi her zaman üstüne hasa basa verdiği talimatı olan “%100 hatasız olmak zorundayız ve en ufak hataya ve tedbirsizliğe yer yok” düsturuna sonuna kadar uyarak çalışmalarımıza devam ettik. Bumda birlikte medyada (özellikte sosyal medyada) Yozgat halkının uyulması gereken tedbir ve kurallara iyi bir şekilde riayet ettiğini gördüğü için şaşkınlığını dile getiren bazı kişiler olduğunu da üzülerek gördük.

Yozgat halkı her zaman olduğu gibi bu pandemi sürecinde de üzerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmiştir. Gönüllülük esası ile bizler kadar Covit 19 ile mücadele etmişlerdir.

Yozgat’ta Covit 19 nedeni ile bugüne kadar büyük sıkıntılar yaşanmaması ve sürecin her daim kontrol altında götürülmesinde en büyük pay bizzat Yozgat halkının kendisindedir.

Son olarak başta Sayın Valimize, tüm kurum ve kuruluş çalışanlarımıza, özelliklede Yozgat halkına Covit 19 sürecinde verdiği katkılardan dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM