• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
“ÇARŞI CAMİ’İNDE BÜYÜK BULUŞMA”

“ÇARŞI CAMİ’İNDE BÜYÜK BULUŞMA”

Boğazlıyan Müftülüğü’nce düzenlenen ‘Yatsı Namazı Buluşmaları’nda Çarşı Cami’inde yüzlerce genç-yaşlı hep birlikte aynı anda saf tuttu.

Çocukları ve gençleri camilerde görmenin büyük mutluluk verici olduğu vurgulanan programda; Milli duygularla yetişen gençlerin en büyük zenginlik olduğuna dikkat çekildi.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nce “Büyük Gençlik Buluşması” gerçekleştirildi.

Yıl boyu sürdürdüğü çeşitli aktivitelere bir yenisini daha ekleyen Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, Mübarek üç aylar içerisinde de ‘Yatsı Namazı Buluşmaları’ kapsamında Çarşı Cami’inde yüzlerce genç-yaşlıyı bir araya getirerek, hep birlikte secde etti, dualar edildi.

Birlik ve beraberlik mekanı olan camilerde insanlar arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmek ve namaz bilincini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.

Her ayın ilk Cuma günü ‘Sabah Namazı’ buluşmaları devam ederken, İlçe Müftülüğü farklı bir etkinliğe daha imza atarak, Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nce Yatsı Namazı’nda yüzlerce kişiyi aileleri ve çocuklarıyla birlikte camiye gelen cemaat için kaçırılmaz bir manevi fırsata dönüşen bu buluşma, rahmet pınarlarının çağlayan gibi coşmasına vesile oldu.

İlçe Müftülüğü’nce gençlerin tutuşturduğu bu meşalenin aydınlattığı yolda, ahiret azığı için, Allah’ın rızasına râm olabilmek için, kul olmanın şükrüyle secdeye varıp, birlik ve dirlik için el açarak dua eden gençlerin duasına yüzlerce cami cemaati ortak oldu.

“YÜZLERCE KİŞİ AYNI ANDA SAF TUTTU”

Yüzlerce Boğazlıyanlı ‘Yatsı Namazı’ buluşmasında Camiye akın etti.

Yoğun ilgi gören programa; Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, İl Müftüsü Ali Gülden, İlçe Müftüsü Atıf Akşit ile birlikte cami cemaati ve kamu ve kurum temsilcilerinin de katıldığı buluşma da hep birlikte namaz kılındı, dualar edildi.

İl Müftüsü Ali Gülden, konuşmasında gençlere seslenerek; “Bu aziz milletin fertleri olarak büyük bir mirasın temsilcileri olduğuna dikkat çekerek, Hz. Peygamber’in (sav) gerek Mekke ve gerekse de Medine etrafında toplanarak İslam davasını omuzlayanların büyük bölümünün gençlerden oluştuğunu ifade etti. Bugün onlardan nesiller boyu gelen iyilik, erdem, ahlak ve insani değer hareketinin temsilcileri sizlersiniz. Eğitim hayatınızın her bir devresini çok iyi değerlendirerek hedeflediğiniz mesleklerinizin en iyileri olarak hayata atılmak ve bu becerileri din, ahlak ve maneviyat ekseninde yapmak büyük önem arz etmektedir. Başta anne ve babalarınız olmak üzere sizleri yetiştiren hocalarınız, milletimiz ve devletimizin de sizlerden beklentisi budur. Peygamber Efendimiz (sav) siz gençlere bıraktığı mirasa da ancak böyle sahip çıkmış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Müftü Gülden, ayrıca İlçe Kaymakamının himayelerinde gerçekleştirilen bu etkinliği düzenleyen başta İlçe Müftüsü Atıf Akşit olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Atıf Akşit ise, “Milli duygularla yetişen gençlerimiz en büyük zenginliğimizdir” dedi.

“Ne mutlu bizlere ki bu gök kubbenin altında, çocuk genç, yaşlı binlerce Müslüman buluştuk, birlikte secde ettik, Rabb’imize niyazımızı ifade ettik, eda ettik, kabul buyursun Rabb’im inşallah” diyen Müftü Akşit, “Yarınımız olan evlatlarımızı cami ve namaz konusunda desteklemek ve onların dualarıyla, kendi dualarımızı bütünleştirmek için düzenlediğimiz ‘Yatsı Namazı’ buluşmasına aileleri ile birlikte katılan genç kardeşlerimize ve cami cemaatine teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Müftü Akşit, “Birlik ve beraberlik mekanı olan camilerimizde insanlar arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmek ve camilerde namaz kılmayı bilincini pekiştirmek amacıyla düzenlenen programı sık sık düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

“Yatsı namazı buluşması” sonrasında vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM