• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
ÇARŞI CAMİ’İNDE BÜYÜK BULUŞMA

ÇARŞI CAMİ’İNDE BÜYÜK BULUŞMA

Boğazlıyan Müftülüğü’nce düzenlenen “Her ayın İlk Cuma Günü Sabah Namazı Buluşmaları”nda Çarşı Cami’inde genç yaşlı hep birlikte secde etti. Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın da katıldığı sabah namazı buluşmasında vatandaşlar Camiye akın etti.

Boğazlıyan Müftülüğü’nce başlatılan ve “Her ayın İlk Cuma Günü Sabah Namazı Buluşmaları”nın ilki yoğun ilgi gördü. Cami cemaati ve kamu ve kurum temsilcilerinin de katıldığı buluşma da hep birlikte namaz kılındı, dualar edildi.

Müftü Atıf Akşit, Allah’tan sabah namazının kabul edilmesini dileyerek, “Ne mutlu bizlere ki bu gök kubbenin altında biraraya geldik, birlikte secde ettik, Rabb’imize niyazımızı ifade ettik, eda ettik, kabul buyursun Rabb’im inşallah” dedi.

Müftü Akşit, Boğazlıyan da iki farklı etkinliği hayata geçirdiklerini belirterek, “İlk etkinliğimiz bayanlara yönelik, her ayın ilk perşembe günü ve mübarek günlerde camilerimizde öğle namazından sonra buluşalım etkinliği ile her ayın ilk cuma günü çarşı camiinde sabah namazında buluşalım etkinliği. Birlik ve beraberlik mekanı olan camilerimizde insanlar arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmek ve sabah namazı bilincini pekiştirmek amacıyla düzenlenen buluşmaya katılan tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Müftü Akşit, “Müminlerin tek yürek, aynı anda, tek ses ve tek nefes halinde mabette buluşmasını biz önemsiyoruz. Tüm mümin kardeşlerimizi de bekliyoruz” dedi.

ÇORBA İKRAMI

“Sabah namazı buluşması” sonrasında vatandaşlara belediye düğün salonunda çorba ikram edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM