• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
CAVLAK BAKIMA ALINDI

CAVLAK BAKIMA ALINDI

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleri ile Boğazlıyan Belediyesi Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları başladı. Çalışmaların 20 gün içerisinde bitirilip, halkın hizmetine sunulması planlanıyor.

İlçemizde sağlık turizmine yeni bir soluk getirmesinin yanı sıra, ilçeye önemli ekonomik ve sosyal katkı sağlaması beklenilen jeotermal tesisler ile ilgili çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Boğazlıyan Belediyesi Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları başlatıldı.

İlçemiz Bahariye Köyü’nde bulunan termal turizm merkezi açık yüzme havuzu vatandaşların hizmetine açılacak. 33-62 derece sıcaklığa sahip termal suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında ise çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Cavlak termal turizm kaplıcası Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilmişti.

33-62 derece sıcaklığa sahip ve 330 litre debide termal özellikli sıcak suyun bulunduğu ilçemizde Boğazlıyan Belediyesi’ne ait Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu yeni yüzü ile kapılarını açacak.

Pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan Jeotermal tesiste bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları başlatıldı. Çalışmaların 20 gün içerisinde bitirilmesi planlanırken, normalleşme adımları ile birlikte kaplıca vatandaşın hizmetine sunulacak.

Konuyla ilgili (Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci’ye) açıklamalarda bulunan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin önemli değerlerinden olan termal sıcak suyun Boğazlıyan’a ve turizme kazandırılması kapsamında çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Boğazlıyan Belediyesi Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarının başladığını belirten Başkan Coşar, çalışmaların tamamlanması ile birlikte pandemi tedbirleri çerçevesinde açık yüzme havuzunun vatandaşların kullanımına açılacağını söyledi.

Termal özellikli suyun romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmekte olduğunun ifade edildiğini kaydeden Başkan Gökhan Coşar, “Mevcut suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında ise çalışmalarda bulunuyoruz. Bu kapsamda açık yüzme havuzunda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarını başlattık. 20 gün içerisinde bitirilmesini hedefliyoruz. Cavlak yeni yüzü ile vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM