• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
CAVLAK GÜN SAYIYOR

CAVLAK GÜN SAYIYOR

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleri ile Boğazlıyan Belediyesi Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Tesis kısa süre içerisinde vatandaşın hizmetine sunulacak.

Boğazlıyan’da sağlık turizmine yeni bir soluk getirmesinin yanı sıra, ilçeye önemli ekonomik ve sosyal katkı sağlaması beklenilen jeotermal tesisler ile ilgili çalışmalar hız kazandı. Bu kapsamda Boğazlıyan Belediyesi Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Cavlak Celal Atik Sosyal Tesislerinin yenilenmesine yönelik başlatılan inşaat çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, beraberinde Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte Boğazlıyan Cavlak Termal Bölgesinde bulunan Celal Atik Sosyal Tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip, bilgi aldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tesisin belediyeye ait olduğunu, Termal Yüzme Havuzu ile birlikte sosyal donatılarında onarım çalışması yapıldığını ve çalışmaların kısa sürede bitirilip, hizmete sunulacağını aktardı.

Pandemi nedeniyle bir süre kapalı olan tesislerin bakım, onarım çalışmalarının yapılıp, normalleşme süreciyle birlikte hizmete açılmasını planladıklarını ifade eden Coşar, çalışmaların tamamlanması ile birlikte pandemi tedbirleri çerçevesinde açık yüzme havuzunun vatandaşların istifadesine sunulacağı bu yönde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

33-62 derece sıcaklığa sahip termal suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Cavlak termal turizm kaplıcası Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilmişti.

33-62 derece sıcaklığa sahip ve 330 litre debide termal özellikli sıcak suyun bulunduğu ilçemizde Boğazlıyan Belediyesi’ne ait Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu yeni yüzü ile kapılarını bu hafta içerisinde açması bekleniliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM