• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
CAVLAK NİHAYET

CAVLAK NİHAYET

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleri ile uzun bir süredir kapalı olan Cavlak Kaplıcası açılış için gün sayıyor.

İlçemizde sağlık turizmine yeni bir soluk getirmesinin yanı sıra, ilçeye önemli ekonomik ve sosyal katkı sağlaması beklenilen jeotermal tesisler ile ilgili çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda uzun bir süredir kapalı olan Cavlak Kaplıcası Termal Sıcak Su Havuzunda Boğazlıyan Belediyesi’nce başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

Tevazu, samimiyet ve gayret ile 31 Mart seçimlerinde Boğazlıyan halkının gönlünde taht kuran Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleri ile Boğazlıyan ve bölge halkının uzun yıllardır özlemle beklediği kaplıca da çalışmalarda sona gelindi.

Bahariye Köyü’nde bulunan termal turizm merkezi açık yüzme havuzu vatandaşların hizmetine açılacak. 33-62 derece sıcaklığa sahip termal suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında ise çalışmalar sürerken, kaplıcanın 12 ay hizmet vermesi için de çalışmalar başlatılacak.

33-62 derece sıcaklığa sahip ve 330 litre debide termal özellikli sıcak suyun bulunduğu ilçemizde Boğazlıyan Belediyesi’ne ait açık yüzme havuzu kapılarını açacak.

Boğazlıyan da esnaf ziyaretinde bulunan ayrıca sokakta vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Gökhan Coşar, burada gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette; ilçenin önemli değerlerinden olan termal sıcak suyun Boğazlıyan’a ve turizme kazandırılması kapsamında çalışmaların sürdüğünü söyleyen Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, bu kapsamda açık yüzme havuzunun vatandaşların kullanımına açılacağını söyledi.

Başkan Coşar, Boğazlıyan halkına verilen sözlerin bir bir yerine getirileceğini belirterek, “Cavlak Termal Sıcak suyunu turizme kazandırılması noktasında çalışmalar başlattık. İşletmesini ise söz verdiğimiz gibi Belediyemiz yapacak. Termal özellikli suyun romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmekte olduğu ifade ediliyor. Mevcut suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında ise çalışmalarda bulunuyoruz. Bu kapsamda açık yüzme havuzunu vatandaşların kullanımına açacağız” dedi.

-“TESİS 06.00-22.00 ARASI AÇIK OLACAK”-

Havuzun bulunduğu bölge sosyal ve kültürel faaliyetlerin de yapılabileceğini aktaran Başkan Coşar, ilerleyen zamanlarda dinlenme alanları, spor aletleri ve çocuk oyun gruplarından vatandaşların faydalanabileceğini ve sabah saat 06.00’da açılacak olan tesisin akşam saat 22.00’de kapanacağını ve tesisin Cuma günü açılmasının planlandığını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM