• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇAYIRALAN’IN TEK OTELİ

ÇAYIRALAN’IN TEK OTELİ

 

Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde yapımına 2022 yılı sonunda başlanan AY&KAN Otel inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.

Çayıralan’da büyük bir ihtiyaç olan 20 yatak kapasiteli, altında Restaurantı, Fitnes Salonu ve hamamı bulunan otelin kısa zamanda hizmete girmesi bekleniliyor.

Otel yetkilisi ve sorumlusu  Hilal Sarıalan, Otel inşaatını bu yaz sezonunda bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Otel serüveninin başlangıcında fikrin babasından geldiğini dile getiren ve açıklamalarda bulunan Sarıalan; “Babamın; ilçemizde otel bulunmadığı ve buna ihtiyaç olduğu görüşü üzerine önce hayal kurarak ardından hayallerimi gerçekleştirmek üzere harekete geçtim” dedi.

Sarıaslan, “Böyle bir otelin; gerek iş imkanı sunması gerekse ilçeye dışarıdan gelen misafirlerin konaklama ihtiyacını karşılaması hususunda önemli bir adım olduğunu babamdan çok duyunca bende fikirlerimi ve hayallerimi ortaya koydum. Pek kıymetli amcam Hakan Çakar ile konuşurken bu fikrimizi dile getirdim, görüşlerini aldım. Her zaman olduğu gibi bu konuda da destekçim olacağını söyleyince yola koyulduk” ifadelerini kullandı.

“Teşvikler üzerine TKDK’nin bu konuda sunduğu destekleri araştırdık ve başvuruda bulunduk” diyen Hilal Sarıalan; “Başvurumun onaylanması ile 27 Eylül 2022’de inşaat faaliyetlerimizi başlattık. Gerek konumu itibariyle gerek ilçemizde bir ilk olması ile fazlasıyla takdir gören bu girişimimizin Temmuz 2023’te açılışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Hayallerimi hayata geçirirken hep arkamda olan babam Ayhan Sarıalan’a ve fikirlerimi şekillendirip bu girişimde büyük destek sağlayan amcam Hakan Çakar’a teşekkürü borç bilirim” açıklamasında bulundu. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM