• DOLAR
  8,6619
  %-0,03
 • EURO
  10,1842
  %0,23
 • ALTIN
  490,67
  %-0,17
 • BIST
  1.392
  %-1,94
ÇEDAŞ’IN ÇAĞRI MERKEZİ, AYDA 57 BİN ÇAĞRIYA ÇÖZÜM ÜRETİYOR

ÇEDAŞ’IN ÇAĞRI MERKEZİ, AYDA 57 BİN ÇAĞRIYA ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Hizmet bölgesinde kesintisiz enerji için 7/24 çalışan ÇEDAŞ’ın çağrı merkezine ayda 57 binden fazla çağrı geliyor. Çağrı karşılama oranı yüzde 97,60’larda olan ÇEDAŞ’ın ulaşılabilirlik oranı ise yüzde 99,93 seviyesinde.

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 52 bin 789 kilometrekare gibi geniş bir alanda 975 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), elektrikle ilgili her türlü soruya 186 Çağrı Merkezi ile 7/24 kesintisiz yanıt veriyor.

2018 yılında günde ortalama 1.900, ayda 57 binden fazla çağrı alan ÇEDAŞ’ın yılda aldığı çağrının toplamı ise 680 bini aştı. Öte yandan 2019 yılı Ocak ayında, olumsuz hava koşullarına bağlı elektrik arızaları nedeniyle ortalamanın üzerine çıkan çağrı sayısı 92 bin olarak gerçekleşti. 2018 yılı sonu itibarıyla çağrı karşılama oranı yüzde 97,60 gibi oldukça yüksek seviyede olan şirketin hedefi 2019 yılında yüzde 100’lere ulaşmak. ÇEDAŞ Çağrı Merkezi müşteri memnuniyet oranı ise elektrik dağıtım şirketleri arasında Türkiye ortalamasının üzerinde bulunuyor.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 63’Ü KADIN

ÇEDAŞ daha kaliteli hizmet için çağrı merkezi çalışanlarını, “İletişim Teknikleri”, “Stres Yönetimi”, “Çağrı Merkezi Süreçleri”, “Teknik Eğitim”, “Zaman Yönetimi” gibi eğitimlerle destekliyor. Toplam 50 çalışanı bulunan ÇEDAŞ’ın çağrı merkezinde kadın çalışanların oranı ise yüzde 63’lerde.

MÜŞTERİLERE GERİ BİLDİRİMDE BULUNULUYOR

En çok arıza, aydınlatma ve bilgi edinme yönünde çağrı alan ÇEDAŞ Çağrı Merkezi, daha iyi hizmet vermek için müşterilerine geri bildirimde bulunarak sorun ve şikâyetlerin takibini yapıyor.

Gerek çağrı karşılamada gerekse müşteri memnuniyet noktasında sektör ortalamalarına göre oldukça iyi durumda olduklarını dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Abonelerimizden gelen talep, öneri ve şikâyetlere bir yandan çözüm üretirken, diğer yandan da benzer sorunların bir daha yaşanmaması için yatırım planlarımızı buna göre düzenliyoruz.

Nüfus daha kalabalık olduğu için şu anda en yüksek çağrı merkez ilçelerden geliyor. Yine nüfus yoğunluğu nedeniyle Erbaa ve Sorgun gibi ilçelerimizden de daha çok çağrı alıyoruz. Gelen çağrılara arkadaşlarımız hızla yanıt verirken, arka planda büyük bir ekip de çözüm için yoğun ve hızlı bir çalışma gayreti gösteriyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM