• DOLAR
  8,6613
  %-0,04
 • EURO
  10,1844
  %0,23
 • ALTIN
  491,03
  %-0,09
 • BIST
  1.392
  %-1,94
ÇEDAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE GÜVENLİ ELEKTRİK KULLANIMI EĞİTİMİ

ÇEDAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE GÜVENLİ ELEKTRİK KULLANIMI EĞİTİMİ

Sivas, Tokat ve Yozgat bölgesinde hizmet veren ÇEDAŞ, çocuklarda elektrik ile ilgili bir farkındalık yaratmak ve tehlikelere karşı bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla okullarda ‘güvenli elektrik kullanımı’ eğitimi veriyor.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimde, elektriğin nasıl üretildiğinden tehlikelerine kadar birçok konu hakkında çocuklar bilgilendiriliyor.

Günümüzde insan hayatının vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan elektriğin ‘güvenli kullanımı’ da büyük önem taşıyor. Özellikle çocukları elektriğin tehlikelerinden korumak için doğru bilgilendirme yapılması gerektiğine inanan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ilk ve ortaöğretim çağındaki öğrencilere yönelik özel bir eğitim programı hazırladı.

TEHLİKELERDEN KORUNMANIN YOLLARI ANLATILDI

ÇEDAŞ iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından hazırlanan sunumla öğrencilere verildi. Geniş katılımla gerçekleştirilen programda önce elektriğin ne olduğu, nerelerde elde edildiği anlatıldı.               Ardından da gözle görünmeyen, varlığı sadece özel aletlerle anlaşılabilen elektriği doğru kullanma ve tehlikelerinden korunmanın yolları paylaşıldı, elektrikle ilgili çalışmaları yapacak olanların eğitilmiş ve yetki belgesine sahip olmaları gerektiğinin altı çizildi. Elektrik direklerinden, kopan elektrik tellerinden uzak durulması gerektiğine işaret edilen sunumda, öğrencilere bu konuların işlediği özel bir video da izletildi.

‘FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ’

Bu eğitimlerle hayatın hemen her alanında kullanılan elektrikle ilgili çocuklarda bir farkındalık yaratmayı hedeflediklerini dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Sektörde öncülük rolü üstlenen bir şirket olarak çocuklarımızı güvenli elektrik kullanma konusunda bilgilendirmeyi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu eğitimlerle alınmayan önlemler ya da dikkatsizlikler sonucu ortaya çıkabilecek istenmeyen kazaların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Elektrikle ilgili risklerin bilinmesinin yanı sıra bu eğitimlerde elektrik nedir, nasıl üretir gibi konuları da anlatmaya çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM