• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
CEZAEVİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI

CEZAEVİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI

Boğazlıyan’da Cumhuriyet Başsavcılığı’nca cezaevi için kitap bağışı kampanyası başlatıldı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” kapsamında Boğazlıyan Adalet Sarayı’nda “Kitap Bağış Standı” kuruldu.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, Ceza İnfaz Kurumlarındaki kütüphanelerin sayısının artırılması ve mevcut kütüphanelerin daha da zenginleştirilmesi adına başlatılan kampanyaya Boğazlıyan halkının ve STK’ların destek vermeleri temennisinde bulundu.

Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, cezaevi kütüphanelerine kitap bağışı kampanyası Boğazlıyan’da da başlatıldı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, Boğazlıyan’da Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumları kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı.

Törene, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin gedik, Cumhuriyet Savcısı Osman İlkutli, Hakimler Merve Nur Tezcan ve Servet Karakaya ile Kurum 2. Müdürü Ersoy Sert, İdare Memuru Abdurrahman Perk, Eğitim Servisi Memuru Ahmet Bakal ve adliye personeli katıldı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, açılış konuşmasında (yaptığı açıklamada) Ceza İnfaz Kurumlarındaki kütüphanelerin sayısının artırılması ve mevcut kütüphanelerin daha da zenginleştirilmesi adına kitap bağışı kampanyası başlatıldığını ifade etti.

Başsavcı Şahin, kampanyaya Boğazlıyan halkının ve STK’ların destek vermeleri temennisinde bulundu.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM