• DOLAR
  13,4347
  %-0,27
 • EURO
  15,2179
  %-0,35
 • ALTIN
  793,57
  %0,01
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
CHP Adaylarını Belirleyecek

CHP Adaylarını Belirleyecek

Yerel seçimler yaklaşırken, CHP Boğazlıyan İlçe Teşkilatı seçim takvimini belirledi. İlçe Teşkilatı, Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Üyeleri adaylarını ön seçim ve temayülle belirleme kararı aldı.   

Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Teşkilatı belediye başkanı ve il genel meclis üyeliği adaylığını ön seçimle belirleyecek.

CHP’nin Parti taslağında belediye başkanı ve il genel meclis üyesi adaylarının belirlenmesi yöntemlerinde, ‘ön seçim’ kriterleri ilk sırasına yerleşti.

Buna göre;  Boğazlıyan Merkezde CHP’li üyeler hem belediye başkanı hem de il genel meclisi üyesi adaylarına, köy ve kasabalardaki üyeler ise sadece il genel meclisi üyesi adaylarına oy verecek. Belediye için tek oy, il genel meclis üyeliği için en az bir, en fazla iki oy kullanabilecek.

“4 ADAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN, 3 ADAY İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURDU”

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken, çalışmalarımızı hızlandırdık. Aday adaylarımızı ön seçim ve temayülle belirleyeceğiz” dedi.

Başkan Peker, 01 Ekim’de başlayan aday adayı müracaatlarının 26 Ekim tarihinde sona erdiğini belirterek, “Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için Ali Ayık, Ömer Hokkaömeroğlu, Fatih Canagir ve Abdullah Karakoçluoğlu, başvuruda  bulundu. İl Genel Meclis Üyeliği için ise Emin Mustafa Baran, Tuncer Türksoy ve Sinan Yozgat, başvuru yaptı.

Partimize kayıtlı Boğazlıyan merkezde 447, köy ve kasabalar da ise 165 olmak üzere toplam 612 üyemiz sandık başına gidecek. Boğazlıyan Merkezde hem belediye başkanı hem de il genel meclisi üyesi adaylarına, köy ve kasabalar da ise sadece il genel meclisi üyesi adaylarına üyelerimiz oy verecek. Belediye için tek oy, il genel meclis üyeliği için en az bir, en fazla iki oy kullanabilecek” diye konuştu.

“ÖN SEÇİM KASIM’DA”

Belediye Başkan adayı ve İl Genel Meclis Üyesi aday belirleme sırası, ön seçiminin 17 Kasım 2018 Cumartesi günü parti binasına kurulacak olan sandıkta üyelerin oy kullanacağını söyleyen Başkan Peker, geniş tabanlı tüm üyelerle ön seçim ve temayülün gerçekleştirileceğini kaydetti.

Ön seçim ve temayülle aday belirleme yönteminin belli olacağı açıklamasında bulunan Başkan Peker, “Partimizin 27.09.2018 tarihli genelgeye göre; müracaatlar alındı. Ayrıca 44 ilde Genel Başkanımızın talimatı ile MYK görevlendirilmesi yapılarak, rapor ve mülakat yapıldı. PM üyesi Yaşar Seyman, İzmir Milletvekili Atila Serter ve Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, aday adaylarımız ve CHP yönetim kurulumuzla fikir alışverişinde bulundu. Sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler oldu. Ön seçim ve temayülün ardından yol haritamızı belirleyip, belediye başkan adayı ve il genel meclis üyesi adaylarımızı açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM