• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
CHP ADAYLARINI BELİRLİYOR

CHP ADAYLARINI BELİRLİYOR

Boğazlıyan’da yerel seçimin alma hesaplarının yapıldığı CHP yerel seçimler için çalışmalarına hız verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, yaklaşan Mahalli İdareler Seçimi’ne dair; aday adaylarının müracaat süresinin başladığını belirtip, 19 Ekim 2018’e kadar süreceğini söyledi. Müracaatların bitmesiyle birlikte aday belirleme yöntemlerinin devreye gireceğini ifade eden Peker, “Boğazlıyan Belediyesi’ni yeniden kazanarak çalışmalarımızı taçlandıracağız” dedi.

31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesi çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, “yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanılması” talimatını veren Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda CHP, yerel seçim için kolları sıvadı.

“Yol haritası belirlenecek”

Yaklaşan yerel seçimler için kolları sıvayan CHP, stratejisini belirlemek üzere CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, başkanlığında toplandı. Bu doğrultuda CHP’nin yol haritası belirlenecek.

Aday adaylığı müracaatlarının 1 Ekim’de başladığını ve 19 Ekim’e kadar devam edeceğini belirten Peker, yaptığı açıklamada, bu süreçten sonra aday belirleme yöntemlerinin devreye gireceğini söyledi.

Hedeflerinin Boğazlıyan Belediyesi’ni yeniden kazanmak olduğuna vurgu yapan İlçe Başkanı Ahmet Peker, şunları söyledi.

“Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, delegeleri, bizi iki yıllığına bu göreve getirdiler ve bu süreçte yerel seçimlerde denk geliyordu. Biz bilerek geldik. Partililerimiz bize iki yıl görev verdi. Biz görevimizin başındayız. İnşallah hedefimiz olan Boğazlıyan Belediyesi’ni de alarak bunu taçlandıracağız.

2019 yerel seçimleri ile alakalı Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde seçim genelgesini yayınladı. MYK’nın aldığı toplantı kararından sonra çıkan genelgeye göre Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisi, 1 Ekim ile 19 Ekim arasında adaylık müracaatlarını başlattı. Ayın 19’una kadar biz Türkiye genelinde olduğu gibi Boğazlıyan’da da aday adaylarının müracaatlarını alacağız, ayın 19’undan sonra da belirleyeceğimiz yöntem ile aday adaylığını, aday olarak netleştireceğiz.

“Bizim bu yıl hem Boğazlıyan için hem, Türkiye için ana hedefimiz adayımızı erken belirlemek, sahaya erken çıkmak bu doğrultu da çalışmalarımızı zaten yapıyoruz” diyen Peker, “Düne kadar çalışmalarımız alanda sahada idi. Aday adaylarının müracaatları devam ederken de artık bol bol salon çalışmalarına başlayacağız.

Bu salon çalışmalarında da partilimize soracağız, nasıl bir yöntem olması gerekiyor, Boğazlıyan için neler yapabiliriz, hem proje bazında hem aday tespiti bazında Boğazlıyanlı hemşerilerimize ve partililerimize soracağız. Ana hedefimizi çok net olmamakla beraber bu ay çıkmadan ya da en kötü koşulda önümüzdeki ayın ilk haftalarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayını, inşallah belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM