• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
CHP; ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

CHP; ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Teşkilatı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla vatandaşlara ekmek ve hoşaf dağıttı.

CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, “Türk Milleti’nin vatan sevgisi Çanakkale Zaferi ile taçlandırılmıştır. Bizlerin üzerine düşen ise vatanını, cumhuriyetini seven gençleri yetiştirmek olacaktır” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı etkinliklerinde Çelenk sunma programı sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan Gençlik Kolları 106 yıl önce tarih yazmadan önce yaşanan kıt kanaat imkanların hatırlanması adına Cumhuriyet Meydanında Boğazlıyan halkına az şekerli, az taneli ve kuru ekmekli hoşafı dağıtıldı.

Boğazlıyan’da CHP Gençlik Kolları tarafından ’18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü’ nedeniyle üzüm hoşafı dağıtıldı.

CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu, İlçe Sekreteri Mehmet Uyar, Gençlik Kolları Başkanı Atila Koçak ve yönetim kurulu üyeleri Gökdeniz Albostan, Mustafa Ünal, ve Efe İçme ile partililerin katıldığı programda bir açıklama yapan  CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, “Türk Milleti’nin vatan sevgisi Çanakkale Zaferi ile taçlandırılmıştır. Bizlerin üzerine düşen ise vatanını, cumhuriyetini seven gençleri yetiştirmek olacaktır.

Bu vesile ile ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılında vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum” dedi.

CHP Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanı Atila Koçak ise, “Çanakkale zaferi tarihimizin en hüzünlü zaferlerinden biri olmakla beraber, yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devletlerin akınına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır” dedi.

Koçak, “18 Mart 1915 tarihinde askeri ve siyasi bir başarı olmaktan öte inanç azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Bu tarih gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarı ile dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Tarihte eşine az rastlanır kahramanlıkla canlarına feda eden Çanakkale şehitleri asla unutulmayacak ve Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaklardır” dedi.

Program sonrasında CHP Boğazlıyan ilçe Gençlik Kolları tarafından Boğazlıyan Şehir Mezarlığında şehitlere Kuran okutuldu ve karanfiller bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM