• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
CHP’de 4 Aday Belediye Başkan adaylığı için müracaat etti

CHP’de 4 Aday Belediye Başkan adaylığı için müracaat etti

CHP’de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetimler seçiminde aday adayı olmak isteyenlerin başvuruları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne 4 isim Boğazlıyan Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat etti.

Ali Ayık, Ömer Hokkaömeroğlu, Fatih Canagir ve Abdullah Karakoçluoğlu’nun aday adayı olduğu CHP’de, Belediye Başkan adayının Kasım ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Yerel seçim kampanyasını başlatan CHP’de aday adayları belli olmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde 4 isim Boğazlıyan Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatta bulundu.

Belediye Başkan Adayı’nı belirlemek üzere müracaat süresini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi’ne Boğazlıyan için ortak paydasında buluşan, ilçeye hizmet getirme noktasında kararlılıklarını ortaya koyan Ali Ayık, Ömer Hokkaömeroğlu, Abdullah Karakoçluoğlu ve Fatih Canagir,  CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker’e dilekçelerini teslim etti.

-“ADAY BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI”-

CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçiminde aday adaylığı müracaat süresinin 26 Ekim 2018 tarihine kadar uzatıldığı söyledi.

Bu kapsamda; Ali Ayık, Ömer Hokkaömeroğlu, Abdullah Karakoçluoğlu, ve Fatih Canagir’in Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için aday müracaat dilekçesini teslim ettiğini belirten Peker, “Aday adaylarımız mülakata alınacak. Burada yazılacak raporlar Genel Merkez’e gidecek. Genel Merkez’de bu raporlar değerlendirilecek. Daha sonra Genel Merkez, büyük bir ihtimalle İlçe Örgütü’ne adayın hangi yöntemle belirlemek istediğini soracak. Ön seçim var, temayül var, Genel Merkez ataması var. Bunların birisi olacak. Büyük bir ihtimalle bu ayın sonu veya önümüzdeki ayın başında adayımızı açıklamış olacağız” dedi.

Peker, Genel Merkezin Boğazlıyan Belediye Başkanlığı adaylığı için müracaatta bulunanların dışında bir atama yapmayacağını ifade ederek, “Genel Merkezimiz adayınızı belirleyin bize gelin diyor. Boğazlıyan için ön seçimde 700’e yakın üyemiz oy kullanacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Peker, seçim çalışmalarını partililer ve Boğazlıyan halkı ile omuz-omuza vererek en geniş kesimlere ulaşarak çalışmalarını sürdüreceklerini de kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM