• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
CHP’DE 97. YIL GURURU

CHP’DE 97. YIL GURURU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Boğazlıyan İlçe Teşkilatı partilerinin 97’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, “9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçılarıyız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Boğazlıyan İlçe Teşkilatı partilerinin 97’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı, CHP Boğazlıyan Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanları ve partililer de bulunduğu törende Çelenk Sunumu sonrası basın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.

İlke ve devrimleriniz ile ikinci yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM