• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
CHP’NİN ADAYI; ALİ AYIK

CHP’NİN ADAYI; ALİ AYIK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Ali Ayık, oldu. Ön seçim için sandık başına giden CHP’li üyeler adayları belirlendi. Sandıktan Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için Ali Ayık’ın ismi çıkarken, İl Genel Meclis Üyeliğinde ise 1. sıra Emin Mustafa Baran, 2. sıra Sinan Yozgat ve 3. sıra Tuncer Türksoy, oldu.

“CHP’DE ADAYLAR NETLEŞTİ”

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçim startını 1 Ekim’de veren CHP’de, adaylar belli oldu.

Boğazlıyan’da yapılan ön seçimde Ali Ayık’ın Belediye Başkan adaylığı kesinleşti. CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, Belediye Başkan adayı olarak Ali Ayık ile İl Genel Meclis Üyesi adayları 1. sıra Emin Mustafa Baran, 2. sıra Sinan Yozgat ve 3. sıra Tuncer Türksoy’un  adaylıklarının belli olduğunu açıkladı.

“CHP’LİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ”

Cumartesi günü parti binasında sandık başına giden CHP’liler adaylarını belirledi. Oldukça yoğun katılımın gözlendiği ön seçimde Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Ali Ayık, oldu.

CHP’de ön seçim için sandık başına gidilirken, Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayları Ali Ayık ve Abdullah Karakoçluoğlu ile İl Genel Meclis Üyesi aday adayları Emin Mustafa Baran, Sinan Yozgat ve Tuncer Türksoy, için üyeler oy kullandı.

Ön seçimde üyeler; Belediye Başkanlığı için 1 oy, il genel meclis üyesi aday adayları için 2 oy kullanıldı. Sandıkların açılıp, oy sayımının ardından Ali Ayık, 328 oyla sandıktan birinci çıkarken, Abdullah Karakoçluoğlu ise, 70 oy aldı. Seçimde 7 oy boş, 5 oy ise geçersiz sayıldı.

İl Genel Meclis üyesi aday sıralaması ise Emin Mustafa Baran, Sinan Yozgat ve Tuncer Türksoy, ön seçimle adaylığa seçilen isimler oldular.

“BİRLİK VE BAREBERLİK VURGUSU YAPILDI”

Seçimin ardından aday adayları birlik ve beraberlik mesajı verirken, “kazanan CHP oldu, kazanan Boğazlıyan oldu” açıklamasında bulundular.

“BAŞKAN PEKER; HUZURLU BİR ÖN SEÇİM YAPTIK”

Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, huzurlu bir şekilde ön seçimi tamamladıklarını belirterek, “1 Ekim tarihinde aday adayı başvurularını almaya başladık. 19 Ekim’de son bulması gereken aday adaylık başvuru tarihi yoğun talep nedeniyle 26 Ekim tarihine uzatılmıştı.

Boğazlıyan’da yapılan ön seçimde Ali Ayık, Belediye Başkan adayı olurken, İl Genel Meclis Üyesi adayları 1. sıra Emin Mustafa Baran, 2. sıra Sinan Yozgat ve 3. sıra Tuncer Türksoy’un isimleri kesinleşti. Adaylarımız CHP Genel Merkezine gönderilecek isimler arasında yer aldı” dedi.

Başkan Peker, “CHP’li üyelerin katılımı ile gerçekleşen ön seçimde üyelerimiz adaylıkları açıklanan isimler üzerinde karar kılındı. Boğazlıyan’da tüm üyelerin katılımı ile ön seçimi yaptık. Hayırlı ve uğurlu olsun, ön seçime katılan tüm üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

“ALİ AYIK; TEŞEKKÜR ETTİ”-

Boğazlıyan Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Ali Ayık ise, burada kazananın CHP olduğunu belirterek, “Bundan sonra çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Aday adayı olan sayın Abdullah Karakoçluoğlu’na da  teşekkür ederim. Amacımız hizmet etmek, Boğazlıyan’ı hak ettiği noktaya getirmektir. Tüm üyelerimize teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

“İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI”

İl Genel Meclis Üyesi aday adayları Emin Mustafa Baran, Sinan Yozgat ve Tuncer Türksoy da birer teşekkür konuşması yaparak, hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM