• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
ÇİFTÇİ KAZANACAK

ÇİFTÇİ KAZANACAK

Sırçalı’da Samioğulları Limited Şirketi tarafından hizmete sunulan bölgenin en büyük en kaliteli Tohum Eleme ve Paketleme Tesisi bölgeye hitap ediyor.

Bölgenin en büyük ve en kaliteli Tohum Eleme ve Paketleme Tesisi İlçemize bağlı Sırçalı Beldesi’nde çiftçilere hizmet veriyor. Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Boğazlıyan ve bölgesinde, bölgenin en büyük Tohum Eleme ve Paketleme Tesisi’ni üreticinin hizmetine sunan Samioğulları Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karataş; “İhtiyaç olan her türlü aşamada üreticilerimize hizmet veriyoruz. Buğday, arpa, nohut ve mercimek kapasiteli tesisimiz sıvı ilaçlama yapabilen, tohumluğu çinko ile kaplayabilen, paket ve çuvallama yapabilen sistemlere sahiptir. Kaliteli ve temiz tohumluk kullanımı ile çiftçilerimiz daha çok kazanacak” dedi.

 

Tohum eleme ve paketleme piyasasının gelecek vaad eden isimlerinden olan Samioğulları Limited Şirketi geçtiğimiz yıl önemli bir yatırıma imza attığı tesiste, buğday, arpa, nohut ve mercimek gibi ürünleri üzerine çalışan eleme ve paketleme tesisi bölgede üretimi artırmak ve çiftçiye kaliteli tohum sağlamak amacıyla hizmetini sürdürüyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründe söz sahibi olan ve nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Bölgemizde, Samioğulları Tohum Eleme ve Paketleme Tesisi, bölgeye hitap ediyor.

Sırçalı Beldesi’nde Samioğulları Şirketi bünyesinde son teknolojiyle kurulan tohum eleme ve paketleme tesisi sezonu açtı. Hasat mevsiminin başlamasıyla birlikte üreticilerin uğrak yeri haleni gelen tesiste; çiftçiler çay ve kahvelerini keyifle yudumlarken, nohut, mercimek, arpa ve buğdayları elenip, ilaçlanıp torbaya konuyor.

Sırçalı Beldesi’nin köklü kuruluşlarından Samioğulları Limited Şirketi hasat mevsiminin başlamasıyla birlikte özellikle eleme tesisinde büyük yoğunluk yaşıyor.

Son teknolojiyle kurulan ve “Tohumda kalite, üründe rekolte” sloganıyla faaliyetini sürdüren tesiste, yüzlerce üretici çay ve kahve keyfini sürerken, ürünleri hem ilaçlanıyor, hem de torbalanmış bir şekilde hazır hale geliyor.

Samioğulları Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karataş, bölgede üreticilerin ve hemşerilerinin en çok ihtiyaç duydukları alanlarda yatırım yaptıklarını dile getirdi. Karataş, gübre, akaryakıt ve inşaat malzemelerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl tohum eleme ve paketleme tesisini de bünyelerine kattıklarını, çiftçilerin en önemli geçim kaynağının hububat tarımı olduğunu ve hububat yetiştiricilerinin istenilen düzeyde verim alamadıklarını vurgulayarak, bunun en önemli nedenlerinden birinin kaliteli ve temiz tohumluk kullanımının yeterli düzeyde olmadığını ifade etti.

500 metrekare kapalı 5 bin metrekare açık alana sahip olan tesisi bölge çiftçisinin hizmetine sunduklarını aktaran Osman Karataş, “Tesisimiz çiftçilerimizin en az iş gücü ile tohumluklarını eleyebilmeleri için gereken her türlü teknoloji ile donatılmıştır.

Saatte 5 ton buğday, 4 ton arpa, nohut ve mercimek kapasiteli tesisimizdeki selektörler sıvı ilaçlama yapabilen, tohumluğu çinko ile kaplayabilen, paket ve çuvallama yapabilen sistemlere sahiptir. Kaliteli ve temiz tohumluk kullanımı ile çiftçilerimiz daha çok kazanacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM