• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇİFTÇİ MAĞDUR OLMAYACAK

ÇİFTÇİ MAĞDUR OLMAYACAK

“Yozgat’ta Çiftçiler Mağdur Olmayacak: 171 Bin Ton Buğday Alımı Gerçekleşti. Hedeflenen Rakam 700 Bin Ton”

Yozgat bölgesinde şuana kadar 171 Bin Ton buğday alımı gerçekleşti.

Yozgat il genelinde çiftçilerin desteklenmesi ve mağduriyet yaşamamaları için Türkiye Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından yürütülen buğday alımı hedefine doğru ilerleniyor. AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Yozgat bölgesinde 700 bin ton buğday alımının hedeflendiğini açıkladı ve şuana kadar 171 bin ton buğday alımının gerçekleştiğini belirtti.

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ve AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Türkiye Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) Yozgat Başmüdürlüğünü ziyaret ederek, TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp ve TMO Başmüdürü Hasan Öztürk’ten buğday alımları hakkında bilgi aldılar. Ziyaret sonrasında Akgül, çiftçilerle bilgileri paylaşarak alımların hızla devam ettiğini ve şu ana kadar 171 bin ton buğdayın alındığını vurguladı.

Akgül, açıklamasında şunları belirtti:

“Şuana kadar Yozgat bölgemizde 171 bin ton buğday alımı yapılmış olup, inşallah hedeflenen alım 700 bin ton. Ayrıca; Sarıkaya, Çekerek ve Kadışehri ilçelerimizde personel sayılarını artırarak süreci hızlandırdık ve çiftçilerimizin elindeki son gram mal kalana dek TMO alımlarının devam edeceğini söyleyebilirim.”

Çiftçilerin hak ettikleri değeri görmesi adına alımların protein tayin cihazıyla ölçülerek yapıldığını ve 1. 2. 3. Grup olarak değerlendirildiğini belirten Akgül, yemlik baremine uyan tüm buğdayların da alınmaya devam ettiğini vurguladı. Akgül, ayrıca çiftçilerden gelen talep ve isteklerin takip edildiğini ve çözüme ulaştırmak için çaba gösterdiklerini ifade ederek, “Çiftçilerimiz müsterih olsun. Takipçiyiz, yerelde ve genelde bizlere gelen talep ve istekleri değerlendirerek, çözüme ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle aziz çiftçilerimize bol mahsul ve hayırlı kazançlar diliyorum, çiftçilerimiz gönül rahatlığıyla ürünlerini TMO’ya teslim edebilecek” dedi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM