• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇİFTÇİLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN!

ÇİFTÇİLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN!

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Yozgatlı Çiftçilere TMO Tarafından Buğday Alımlarının Devam Edeceğini Müjdeledi.

Yozgat’ın çiftçileri için sevindirici bir haber geldi. AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, (TMO) tarafından Yozgatlı üreticilerin emeğiyle yetiştirdiği buğdayların tamamının alınacağını duyurdu.

Akgül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan ile birlikte TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’la çiftçilerin sorunlarını görüştüklerini belirtti. Güldal’ın, günlük alım kapasitesine bağlı olarak buğday alımlarının devam ettiğini söylediğini ifade eden Akgül, çiftçilere müjde verdi. TMO’nun, Yozgatlı çiftçilerin tüm buğdayını son tanesine kadar mutlaka alacaklarını belirttiğini aktardı.

Çiftçilerin dile getirdiği sorunları Genel Müdür Güldal’a ileten Akgül, Güldal’ı Yozgat’a davet etti ve önümüzdeki haftalarda buğday alımlarını bizzat yerinde gözlemlemek üzere Yozgat’ta olacağını açıkladı. Akgül, az konuşup çok iş yapacaklarını vurgulayarak, “Yozgat’ımızın sorunlarını ortak akılla çözmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu müjdeli haberle birlikte Yozgatlı çiftçiler, alın terleri ve emekleriyle ürettikleri buğdaylarının tamamının TMO tarafından alınacağı güvencesiyle rahat bir nefes aldı. Yozgat, tarım sektöründe önemli bir yere sahip olduğu için çiftçilerin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik adımların atılması, bölgedeki tarımsal üretimin ve ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak.

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün açıklamalarıyla Yozgatlı çiftçilerin buğdaylarının TMO tarafından alınacağı müjdesi, tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticiler arasında büyük bir sevinç yarattı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM