• DOLAR
  9,5247
  %0,47
 • EURO
  11,1427
  %1,05
 • ALTIN
  551,89
  %0,77
 • BIST
  1.522
  %0,18
ÇİFTÇİYE DOLU ŞOKU

ÇİFTÇİYE DOLU ŞOKU

Boğazlıyan da etkili olan dolu yağışı 10 Bin dekar alanda hasara neden oldu. Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Demiroğlu; “Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Boğazlıyan da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle birçok ekili tarım arazilerinde hasar oluştu. Pancar ve hububat ürünleri zarar gördü. Sigortası olan çiftçilerimiz sigorta şirketlerini arayarak zararlarını tespit ettirmesi gerekiyor. Burada çiftçilerimizin yaralarını sarmaya çalışacağız. İlgili kurumlara zararın tazmini konusunda başvuruda bulunduk” dedi.

Boğazlıyan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Demiroğlu, belde ve köylerde etkili olan dolu yağışı nedeniyle birçok ekili tarım arazilerinde hasar olduğunu söyledi.

Demiroğlu, “Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Boğazlıyan da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı özellikle Ovakent Beldesi ile Hasinli, Belören, Oğulcuk, Yazıkışla, Devecipınar ve Müftükışla köylerinde bulunan ekili tarım arazilerinde zarara neden oldu” dedi.

Tarım arazilerinde incelemelerde bulunan Demiroğlu, “Dolu yağışı çiftçilerimizin ürünlerine zarar verdi. Yaklaşık 10 Bin dekar alanda etkili olan yağış nedeniyle pancar ve hububat ürünleri zarar gördü. Sigortası olan çiftçilerimiz sigorta şirketlerini arayarak zararlarını tespit ettirmesi gerekiyor. Burada çiftçilerimizin yaralarını sarmaya çalışacağız. İlgili kurumlara zararın tazmini konusunda başvuruda bulunduk” diye konuştu.

Özellikle bu yeni tip Covid19 sürecinde, tarımın ve çiftçinin öneminin çok daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Demiroğlu, “Ne olursa olsun, biz her zaman çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanındayız. Onların sesi, onların destekçisi olacağız. Zarar gören alanlarda gerekli incelemeler yapılıp raporlar tutuldu. Şu an için çiftçilerimizin ciddi oranda zararlarının olduğu gözle görülür bir gerçek. Zarar gören tüm çiftçilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM