• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇİFTÇİYİ KAZANDIRACAK PROJE

ÇİFTÇİYİ KAZANDIRACAK PROJE

Ararında Yozgat’ın da bulunduğu Konya Ovası Projesi kapsamında KOP bölgelerinde yenilikçi, üreticiye, çiftçiye ve vatandaşlara faydalı projeleri gün yüzüne çıkıyor.

Meram Sebze Fidesi Üretim Tesisi bölgeyi oluşturan Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illeri arasında en büyük fide üretim tesislerinden biri olduğu bildirildi.

KOP İdaresi tarafından finanse edilen ‘KOP Bölgesinde Fide Dikim Makinesi ile Uygulama Projesi’ ile kazanan yine bölge çiftçisi olacak. 4 tarım işçisinin bir günde dikebileceği fide sayısı 2 binli sayılarla sınırlı kalırken, yeni makine ekipmanları sayesinde günlük 320 bin fide toprakla buluşabilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kısa adı KOP TEYAP olan KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Programı kapsamında finansman desteği sağladığı, Meram Belediyesi, Meram Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ile Konya Sebze Üreticileri Birliğinin proje ortağı olarak yer aldığı ‘KOP Bölgesinde Fide Dikim Makinesi ile Uygulama Projesi’ hizmete başladı.

“Yenilikçi Projeler Özel İlgi Alanımız”

KOP İdaresi olarak, büyük küçük ayrımı yapmaksızın yenilikçi ve fayda temelli her projeyi desteklemek adına özel bir gayret gösterdiklerini anlatan KOP Başkanı Halil İbrahim Tongur, 283 bin TL tutarındaki hibe desteği ile kamu kaynakları israf edilmeden hem bölge çiftçisi için çok faydalı işlerin yapılabileceğini hem de birden fazla kurumun bir araya gelerek önemli iş birliklerinin ortaya çıkabildiğini görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tongur, “Bu birliktelikten Konya özelinde tüm KOP Bölgesi çiftçileri için önem arz eden bu tesisin ortaya çıkması bizi mutlu ediyor. Meram Sebze Fidesi Üretim Tesisi bölgemizi oluşturan Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illeri arasında en büyük fide üretim tesislerinden biri. KOP olarak yenilikçi, üreticimize, çiftçimize ve vatandaşlarımıza faydalı projeleri önceliyoruz. Fide tesisinin bir devamı niteliğinde olan fide dikim makinaları da bu yenilikçi projelerimizin bir ürünüdür. Bu insan hayatına dokunan projelerden biri olacaktır. Az zamanda daha çok iş yapılacak. Tesis ile tüm KOP Bölgesinin ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Kazanan KOP Bölgemiz ve çiftçimiz olacaktır. Projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM