• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Çocuk Gülerse Dünya Güler

Çocuk Gülerse Dünya Güler

Yozgat’ın ilçe, belde ve köylerinde yaşayan çocukların sinemayla tanışması için Yozgat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan proje bu yıl tekrar start aldı.

Boğazlıyan, Yenifakılı ve Çandır ilçelerinde çocuklar, ilçe ve köy halkı ile buluşan açık hava sineması, 13 merkezde yine çocuklarla buluşacak.

Sinemaya gelen çocuklara temsili olarak sinema biletinin verilmesinin yanı sıra, patlamış mısır ve meyve suyu ikramında bulunuluyor.

Geçtiğimiz yıl uygulanan projenin amacına ulaştığını belirten Vali Kemal Yurtnaç, “İlçe, belde ve köylerde yaşayan çocuklarımızı sinema ile buluşturmak istedik. Herkesin evinde televizyon var, herkes sinemaya da gidebilir. Ama köylerde sinemaya gitme oranı oldukça düşük. Biz özellikle köylerimizde yaşayan çocuklarımızı düşünerek bu projeyi başlattık. Çocuk gülerse dünya güler. Bizde çocuklarımızı güldürmek, eğlendirmek, eğlenirken düşündürmek için yola çıktık” dedi.

İLK YILINDA 5 BİN KİŞİYE ULAŞTI

Yeni yetişen gençleri kültür ve sanatla zenginleştirip hayattan tat almalarını sağlamak istediklerini ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Yozgat Valiliği olarak küçük paralar harcayıp sıra dışı bir şeyler yaptık. Bir araç aldık ve bu araca iki yönlü ekran taktırdık. Geçtiğimiz yıl Yozgat genelinde 13 noktaya aracımız giderek o bölgede yaşayan çocukları sinema ile buluşturdu. Bu 13 merkezde 5 bin 200 civarında kişiye ulaştık. Bu da yaptığımız işin amacına ulaştığını gösteriyor. Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültürel hayatına dokunduğumuzu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Yurtnaç, projenin bu yılda devam ettiğini belirterek, Boğazlıyan, Yenifakılı ve Çandır ilçelerinden başladıklarını ve tüm ilçeleri dolaşacaklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM