• DOLAR
  13,5019
  %0,57
 • EURO
  15,3409
  %0,64
 • ALTIN
  799,33
  %0,50
 • BIST
  2.046,86
  %0,23
Çocuklar için yürüdüler

Çocuklar için yürüdüler

Boğazlıyan’da Minik öğrenciler, çocuk hakları için yürüdü.

İlçemizde 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları’ günü dolayısıyla Boğazlıyanlı öğrenciler yürüyüş yaptı.

“Minik Öğrenciler, Çocuk Hakları İçin Yürüdü”

Boğazlıyan Kaymakamlığı önünde toplanan öğrenciler, Dünya Çocuk Hakları gününde yürüyüş gerçekleştirerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Çocukların haklarına dikkat çekmek için düzenlene etkinliğe; Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve Boğazlıyan  Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Merkezi Kurucu Müdürü Sevda Şahin de eşlik ederek çocuk hakları gününe ortak oldu.

İlçe Kaymakamlığı önünde başlayan ve öğretmenler ile öğrencilerin katılımı ile düzenlenen etkinlik renkli görüntüler oluşturdu.

“VATANDAŞLAR İLGİYLE TAKİP ETTİ”

Minik çocukların ellerinde taşıdıkları pankartlarda; çocuk haklarının ön plana çıktığı yürüyüşü Boğazlıyanlı vatandaşlar da ilgiyle takip etti.

“ÇOCUKLAR SEVİNCİMİZDİR”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal,  tüm dünya çocuklarının ‘Çocuk Hakları Günü’nü kutlayarak, “Geleceğimizin en güzel varlığı çocuklarımız, yarının büyükleri olarak sorumluluk alacaklardır. Bu bilinçte olan biz yetişkinler ise çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı, sağlıklı, güçlü, bilgili, becerikli ve evrensel boyutta bir birey olarak yetiştirmekle yükümlüyüz. Ülkemizin de temeli olan çocuk çok iyi eğitilmeli ve yetiştirilmelidir. Gelecekte kendisine, ailesine, yurduna ve tüm insanlığa hayırlı ve yararlı olmalıdır” dedi.

Çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak için sosyal belediyecilik anlayışıyla da çalışmalara yön verdiklerini kaydeden Erdal, “Bu güne kadar çocuklarımızın çocukluklarını yaşayabilmeleri adına  çocuklarımızı düşünerek onlara yönelik projeler üretip, hizmete sunduk, çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Dünya, çocuklar gülünce güzel. Bu duygu ve düşüncelerle, yarınlarımız olan çocuklarımızın ‘Günü’nü kutluyor, sağlık, sevgi, huzur ve barış dolu bir gelecek temenni ediyorum” dedi.

İlçemizde düzenlenen etkinlikte ilginç pankartlar dikkat çekti.

“Balık hafızalı olma, çocuk haklarını unutma” “Bedenime dokunma, oyunuma dokunma” “Çocuk hakları ile vardır” “Çocuklar geleceğimizdir” “Bana bağırma, beni sev” “Çocuk kokusu cennet kokusudur” “Sokakta çalışma değil, oynamak istiyorum” “Bir zamanlar çocuk olduğunu unutma” ve “Açlık, savaş ve istismar” ile “Çocukları koruyun” gibi pankartı taşıyan öğrenciler çocuk haklarına dikkat çektiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM